DomůCZ/SK MMANa československou scénu bojových umění přichází nová organizace Real Fight Arena

Na československou scénu bojových umění přichází nová organizace Real Fight Arena

Nově vzniklá organizace Real Fight Arena (RFA) uspořádala tiskovou konferenci, na které promotéři nastínili svou vizi a představili celou plejádu bojovníků, se kterými organizace podepsala kontrakty.

Zdroj: Tyka17, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na začátku dostal slovo spolumajitel organizace Boris Marhanský. Oznámil místa konání šesti turnajů, na které se můžeme těšit v příštím roce a překvapil také zmínkou o pořádání venkovních akcí.

Organizace RFA se představí v Bratislavě, Ostravě, Brně, Košicích, Prievidzi a vše vyvrcholí 17. prosince v Praze.

“Praha bude prvním turnajem, na kterém budeme poprvé udělovat také mistrovské pásy,” poznamenal Marhanský.

Překvapil také bohatý seznam bojovníků. A nebyli mezi nimi jen bojovníci MMA. Kromě zápasů ve smíšených bojových uměních plánuje organizace také zápasy v postojářských disciplínách, ale s malými rukavicemi, jak jsme to už viděli v mnoha jiných organizacích. Počty zápasů na turnajích organizace by měly být v poměru 2:1 ve prospěch MMA.

Hned první představené jméno vzbudilo velký ohlas, když hlasatel Marcel Forgáč uvedl Kamila Cibińského. Ten je jedním z průkopníků slovenského MMA a do klece se vrátí po téměř dvou letech.

Událostí večera však bezesporu bylo představení Lea Brichty, který dlouhou dobu bojoval pod křídly organizace OKTAGON MMA a jen málokdo by tipoval, že se představí v RFA.

“Určitě jedním z aspektů bylo, že jsem nebojoval o titul, ale nebylo to jen o tom. Už jsem potřeboval změnu, nový impuls,” odpověděl Brichta na otázku, zda bylo jedním z důvodů přestupu jeho čekání na titulovou šanci v OKTAGONU.

Plejádu hvězdných jmen MMA doplnili Jozef Wittner, kterému po výhře nad Pukačem vypršela smlouva v organizaci OKTAGON MMA a šampion dvou organizací Tomáš Deák, jemuž se naposledy podařilo zvítězit v ruské ACA.

“Mám platnou smlouvu s ACA a budu tam bojovat i v budoucnu. Ale dohodli jsme se, že budu moci bojovat na domácí půdě a RFA mi poskytla velmi dobré podmínky,” prozradil šampion Fight Nights Global a OKTAGON MMA.

Zajímavé posily se objevily také pro stand up zápasy. Smlouvu s RFA podepsali mimo jiné dvě hvězdná jména. Prvním je Sebastian Fapšo, který v současné době bojuje o postup do finále mistrovství světa v kickboxu WAKO. Druhým je, jediný slovenský zástupce v nejlepší kickboxerské lize světa GLORY, Tomáš Možný.

Kromě těchto jmen organizace představila další desítku bojovníků, které uvidíme v akci příští rok. RFA tak již sedm měsíců před prvním turnajem odhalila své velké plány a podle slov promotéra Borise Marhanského je odhodlána stát se československou jedničkou na poli bojových sportů.

Zdroj: RFA | Svet MMA

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ