DomůCZ/SK MMAOktagon 15 - výsledky

Oktagon 15 – výsledky

Kompletní výsledky sobotního turnaje Oktagon 15, který vstoupil do dějin. A to nejen rekordní návštěvou, ale především svými výsledky, obzvláště tím v hlavním zápase večera, ve kterém Attila “Pumukli” Végh porazil Karlose “Terminátora” Vémolu.

Byl to velice zvláštní večer. Rekordní návštěva v pražské O2 aréně, skvělá atmosféra. Devět KO nebo TKO. Obhajoba mistrovského pásu organizace Oktagon a hlavně konečná a jasná odpověď na to, kdo je králem československého MMA.

Hlavní karta

Attila Végh porazil Karlose Vémolu – KO, 1. kolo

Na tento zápas jsme všichni čekali opravdu dlouho. Po velkém množství nekončících spekulací a tipů konečně víme, kdo je nejlepší československý zápasník MMA. Je jím Attila “Pumukli” Végh, který knokautoval Karlose “Terminátora” Vémolu v prvním kole. Attila si šel od začátku tvrdě za svým, působil v Oktagonu jako šelma. Naproti tomu Karlos, jakoby nebyl ve své kůži, nebyl to ten Karlos, kterého známe. Vůbec se nedostal k tomu, co umí nejlépe – k porazům a dominance na zemi.

Michal Martínek porazil Viktora Peštu – TKO, 1. kolo

Jednalo se o zápas těžké váhy, ve kterém Michal Martínek obhajoval svůj pás v zápase s veteránem UFC, Viktorem Peštou. Michal Martínek do utkání nastoupil velice aktivně a prakticky hned z prvního útoku zasadil Peštovi silný úder na hlavu, při kterém mu zlomil čelist. Skvělý box a opravdu rychlé ruce činily Viktorovi velké problémy. Pešta to ještě chvíli zkoušel, ale po několika dalších úderech na hlavu utkání odmával. Michal Martínek se tak stal obhájcem pásu organizace Oktagon MMA. Viktora Peštu čeká operace.

Kaik Brito porazil Gábora Borárose – TKO, 1. kolo

Gábor se vracel do oktagonu po zranění a bylo na něm již při nástupu vidět, jak moc je na zápas motivovaný. A asi to s tou přemotivovaností přehnal. V oktagonu působil od začátku velice zbrkle a prakticky si sám, při pokusu o takedown, naskočil na soupeřovo koleno, které mu způsobilo velký cut nad pravým okem. Došlo k velkému krvácení, kvůli kterému Boráros prakticky neviděl soupeře a rozhodčí zápas ukončil.

Leandro Silva porazil Roberta Bryczeka –via Decision (Unanimous), 3. kola

Polský zápasník prožil opravdu velice těžký zápas, který byl docela vyrovnaný až do konce druhého kola. Pak Brazilec, poté, kdy silným úderem trefil Bryzcekovu hlavu, vycítil šanci a hnal se do útoku. Vysokou kadencí úderů zasypal polského zápasníka, který mohl být rád, že se dočkal konce kola. Ve třetím kole už si Brazilec výhru zkušeně pohlídal a přerušil tak Bryczekovu skvělou sérii 7 vítězství v řadě.

Jakub Štáfek porazil Petera Benka – KO, 1. kolo

Od začátku utkání bylo vidět, kdo na co sází. Benko chtěl vsadit na wrestling, potažmo nějaký takedown, Kuba Štáfek zase využíval svoji výškovou převahu a díky kopům na tělo si udržoval Benka na distanc. Benko se pokoušel o několik nástupů na poraz, ale působilo to dost zbrkle a Štáfek si s tím bez problémů poradil. Chvilku to vypadalo na honěnou po oktagonu, ale nakonec se v polovině prvního kola podařilo Kubovi po úderech na hlavu Petera doslova vypnout. Oba představitelé Projektu X si zaslouží velký respekt, a to především za to, jak zvládli cestu, kterou museli absolvovat, aby se nakonec mohli tváří v tvář postavit proti sobě na Oktagonu 15.

Předzápasy

Joachim Christensem porazil Miloše Petráška – via Decision (Split), 3. kola

Tento zápas přinesl kontroverzní rozhodnutí rozhodčích. Petrášek, Christensen i diváci v hale měli za vítěze Petráška. Rozhodčí to však viděli jinak a tak se vítězem zápasu stal Christensen. Je to škoda. Petrášek po dvou porážkách nutně potřeboval výhru. Měl těžkého soupeře, se zkušenostmi z UFC. Nicméně si nevedl vůbec špatně a možná by utkání dotáhl do vítězného konce, kdyby v posledním kole trochu nepolevil.

Mateusz Legierski porazil Jakuba Bahníka – KO, 1. kolo

Legierski ve svém dalším zápase v Oktagonu zůstal opět neporažen. Je však potřeba říci, že závěrečná boxerská přestřelka mohla dopadnout všelijak. Bahník netrefil, Legierski ano a díky tomu zvítězil KO. V pozápasovém rozhovoru si řekl o utkání s vítězem zápasu Štrbák vs Ryšavý. Jasně se vyjádřil také k tomu, že chce titul lehké váhy. Není divu, tři zápasy – tři vítězná KO.

David Hošek porazil Jakuba Běleho – TKO, 1. kolo

Zápas nahoru dolu, který trochu překvapivě dovedl do vítězného konce David Hošek.

Vojto Barborík porazil Sashu Belova – via Submission (arm triangle choke), 1. kolo

Vojto Barborík poměrně překvapivě snadně poráží Sashu Belova. Pomohl mu k tomu skvělý výkon na zemi.

Pavel Salčák porazil Simona Michálka – TKO, 1. kolo

Pavel Salčák vstoupil do začátku utkání s jasnou taktikou, které byla založena na výškové převaze, díky které se mu povedlo držet si Michálka od těla a trefovat jej především kopy na tělo. Situace se pak obrátila, když se borci dostali do klinče a zápas se přenesl na zem. Zde měl chvíli převahu Michálek. Netrvalo to však dlouho a Salčákovi se podařilo dostat na soupeře a zasypat jej sprškou úderů, proti kterým byl Michálek bezbranný a rozhodčí pár sekund před koncem prvního kola zápas ukončil.

Lucia Krajčovič porazila Barboru Cypriánovou – TKO, 1. kolo

Zcela jasná dominance Lucie Krajčovič od začátku do konce utkání.

Zdroj: OKTAGON MMA

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ