DomůCZ/SK MMAOKTAGON 29: Ivan Buchinger je zraněný. David Kozma se utká s Bojanem...

OKTAGON 29: Ivan Buchinger je zraněný. David Kozma se utká s Bojanem Veličkovičem!

Ivan Buchinger se trojnásobným šampionem prozatím nestane! Pár dní před turnajem OKTAGON 29 se bohužel zranil a tak za něj musela organizace OKTAGON MMA najít náhradu.

Zdroj: OKTAGON MMA

David “Pink Panther” Kozma (28-10) není v jednoduché situaci. Pouhých 10 dní před obhajobou titulu musí změnit taktiku a připravit se na nového soupeře. Bude jím Bojan “Serbian Steel” Veličkovič (20-10), který popadl šanci za pačesy, narychlo kývl na titulový zápas a utká se tak se současným šampionem veltrové váhy.

Pro bojovníka, který prošel UFC nebo PFL, je to životní šance a udělá vše pro to, aby Davida Kozmu sesadil z trůnu!

“Je to opravdový šampion a já ho respektuji. Bojuje tvrdě a nepolevuje, je super technický. Je prostě celkově dobrý. Ale věřím si na něj a o titul se zajímám už dlouho,” řekl Bojan Veličkovič v podcastu MMA letem světem.

Srbský bojovník Bojan Veličkovič začal svou kariéru jako thajský boxer a v roce 2010, jako 21letý, debutoval v profesionálním MMA. Zajímavostí je, že v roce 2012 ukončil českého samuraje Jiřího Procházku TKO už v prvním kole. Ve stejném roce také uškrtil Tomáše Kuželu technikou rear naked choke. V roce 2016 už bojoval v UFC a od roku 2018 v organizaci PFL.

Podaří se tomuto 32letému zkušenému bojovníkovi získat titul organizace OKTAGON MMA ve veltrové váze? Je jisté, že David Kozma se svého trůnu jen tak snadno nevzdá. A jak šampion na výměnu svého soupeře zareagoval?

“Tak jak už mnozí víte, Ivan Buchinger se zranil a mám náhradního soupeře. Bojan Veličkovič je hodně kvalitní náhrada. Mohl jsem zápas odmítnout a počkat na Ivanovo uzdravení, ale já jsem ve skvělé formě a nechtěl jsem zahodit celou přípravu. Je to stylisticky úplně jiný typ zápasníka, ale nedá se nic dělat. Bojan s tím zápasem taky nepočítal, takže v tomhle to je nastejno. Důležité je, že se mi zápas nezrušil. Ivanovi přeji brzké uzdravení. 4.12. jdeme na to.”

Zdroj: Instagram OKTAGON MMA | Podcast MMA Letem Světem

Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ