To chcete vidět! Chystá se souboj legendárního Demetriouse Johnsona s jedinečným Rodtangem Jitmuangnonem

ONE FC, jedna z nejlepších světových organizací bojových umění, brzy uspořádá mimořádný souboj dvou legendárních bojovníků, který si žádný fanoušek bojových sportů nemůže nechat ujít.

Zdroj: ONE Championship

V rámci akce nazvané ONE X se 5. prosince proti sobě postaví bývalý dlouholetý šampion UFC v muší váze Demetrious Johnson a pravděpodobně jeden z nejlepších bojovníků muay thai Rodtang Jitmuangnon.

Jak uvedl promotér asijské organizace Chatri Sityodtong, duel se uskuteční podle speciálních pravidel.

Zápas proběhne ve čtyřech tříminutových kolech. Zatímco první a třetí kolo se odehraje podle pravidel muay thai, druhé a čtvrté kolo se odehraje podle pravidel MMA. Bojovat se bude s rukavicemi, které se používají v MMA.

Z hlediska pravidel a kvality obou bojovníků se jedná o jedinečný souboj, který nemá v moderní historii bojových sportů obdoby.

Naposledy se Demetrious Johnson utkal v dubnu letošního roku v titulovém zápase s Adrianem Moraesem, ve kterém si připsal tvrdou prohru knokautem ve druhém kole.

Pro 35letého Američana to byla první prohra po přestupu do asijské organizace.

Rodtang Jitmuangnon je naopak současným králem muší váhy organizace ONE FC v muay thai. Je považován za nejlepšího muay thai bojovníka bez rozdílu vah. Pod křídly organizace ONE FC ještě neprohrál a aktuálně se veze na vlně 10 výher.

Ve svých čtyřiadvaceti letech má na kontě více než 260 vítězství a pouze 42 porážek.

Zdroj: Svet MMA | ONE FC | YouTube ONE FC

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
ONEVideaZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ