DomůCZ/SK MMAOKTAGON 32: Kozma vs. Kníže – zápasová karta turnaje a kde jej...

OKTAGON 32: Kozma vs. Kníže – zápasová karta turnaje a kde jej sledovat

OKTAGON 32 je konečně tady. Mnohým fanouškům to připadalo jako věčnost, ale čekání je u konce. Turnaj organizace OKTAGON MMA se nakonec v Ostravě uskuteční.

Největší česko-slovenská organizace smíšených bojových umění přinese v sobotu 9. dubna, do beznadějně vyprodané Ostravar Arény, titulový zápas ve své pravděpodobně nejnabitější váhové kategorii.

Dojde také k pikantnímu souboji dvou bývalých přátel a na turnaji se dále představí mnoho dalších známých jmen domácí MMA scény.

Porazí legenda českého MMA Kozmu i podruhé?

Na scéně smíšených bojových umění se pohybuje už od konce 90. let.

Řeč je o legendárním českém bojovníkovi Petru Knížeti, který se v hlavním zápase večera pokusí nejen porazit nejdominantnějšího šampiona OKTAGONU Davida Kozmu, ale ziskem titulu se pokusí také završit svou úspěšnou kariéru.

Navzdory svému pokročilému věku je 44letý bojovník stále jedním z nejlepších zápasníků ve velterové váze, což nejlépe dokazuje jeho loňské vítězství nad Brazilcem Kaikem Britem.

Hlavní zápas večera je zajímavý tím, že Kníže už Kozmu jednou porazil. Bylo to v prosinci 2017, na turnaji XFN. Tehdy Kníže zvítězil na body.

Právě po této prohře se Kozma rozhodl přejít pod křídla organizace OKTAGON MMA. 29letý zápasník od té doby nepoznal v Česku a na Slovensku porážku.

“V tom zápase jsem k Petrovi vzhlížel jako k někomu, kdo je víc než já. A to v boji prostě nesmím. Tam si musím věřit a vnímat ho jako sobě rovného.”

“Stále je ikonou, ale šampionem OKTAGONU jsem už já. Měl by být nervózní, protože od našeho prvního zápasu jsem se zlepšil po všech stránkách,” říká David Kozma o odvetě.

Dříve byli přáteli, teď si budou chtít ublížit

V hlavním předzápase turnaje OKTAGON 32 se utká Slovák Tomáš Meliš s domácím Václavem “Babou Jagou” Mikuláškem.

Zápas se měl v minulosti uskutečnit již dvakrát, ale pokaždé došlo krátce před jeho konáním k nešťastnému zranění Mikuláška.

Souboj dvou bývalých přátel provázejí osobní útoky. Mikulášek nemůže Melišovi přijít na jméno od chvíle, kdy se ho slovenský bojovník rozhodl vyzvat na souboj.

“I kdybych tam měl umřít, tak v Ostravě nevyhraje,” nechal se před akcí slyšet Mikulášek.

Nebudou chybět ani další oblíbenci fanoušků

Fanoušci se na turnaji mohou těšit i na další známá jména z české a slovenské MMA scény. Bezpochyby ostře sledovaným zápasem bude souboj mistryně světa v thajském boxu a v MMA dosud neporažené Moniky Chochlíkové s Alessandrou Pajuelo z Peru.

Peňáz se připravoval s Chimaevem

Po třech měsících se do oktagonu vrátí talentovaný Matěj Peňáz, který se utká s americkým veteránem organizace BELLATOR Giovannim Mellilem.

Čtyřiadvacetiletý Čech od ledna trénuje ve švédském All-Stars Training Center, kde trénuje například Khamzat Chimaev nebo Alexander Gustafsson. Peňáz od zápasu neočekává nic jiného než další knokaut do své sbírky.

“Očekávám postojářský zápas, ve kterém se budu opět snažit udržet soupeře na distanc a využít délky svých paží. Věřím, že jsem všestrannější bojovník než on,” popsal svou taktiku pro zápas.

Na kartu turnaje OKTAGON 32 se vrátí také bývalí bojovníci UFC Lucie Pudilová a Jeremy “Grizzly” Kimball.

OKTAGON 32 startuje 9. dubna od 18:00. Lístky k dispozici nejsou, turnaj je vyprodaný.

Kde turnaj OKTAGON 32: Kozma vs. Kníže sledovat

Datum: 26. února 2022
Místo: Ostravar Aréna, Ostrava, Česká republika

18:00 – první zápas na Prelims kartě (Free Prelims) zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj je pak dále možné sledovat prostřednictvím PPV. Cena PPV je v předprodeji 10,99 EUR.

Zápasová karta turnaje OKTAGON 32: Kozma vs. Kníže

Main Event

77.1 kg: David Kozma (29-11) vs. Petr Kníže (13-1) – titulový zápas 🏆

Main card

83.9 kg: Václav Mikulášek (7-8) vs. Tomáš Meliš (9-8-2)
61.2 kg: Lucie Pudilová (12-7) vs. Carolina Yariwake (9-3)
83.9 kg: Matěj Peňáz (5-0) vs. Giovanni Mellilo (14-6)
120.2 kg: Jeremy Kimball (17-9) vs. Thomas Narmo (4-2)
93 kg: Pavol Langer (9-8) vs. Daniel Škvor (2-1)

Prelims

77.1 kg: Christian Jungwirth (10-5) vs. Mateusz Strzelczyk (10-11-1)
61.2 kg: Filip Macek (25-16-1) vs. Ramon Martinez (12-8)
120.2 kg: Kamil Minda (7-2) vs. Tadej Dajcman (4-2)
70.3 kg: Jakub Dohnal (9-2) vs. Iamik Furtado (7-4)

Free Prelims

52.2 kg: Monika Chochlíková (2-0) vs. Alessandra Pajuelo (1-0)

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: OKTAGON MMA | Svet MMA

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ