DomůBellatorOrganizace BELLATOR uvalila sankce na ruské bojovníky

Organizace BELLATOR uvalila sankce na ruské bojovníky

Organizace BELLATOR MMA, v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu, ostatně stejně jako konkurenční UFC, dosud své ruské zápasníky nijak neomezovala. Nyní to však vypadá, že vedení organizace k určitým sankcím přesto přistoupilo.

Ruský bojovník Anatoly Tokov, jeden z nejlepších zápasníků BELLATORU ve střední váze, o tom promluvil v rozhovoru s médii.

“Na podzim nám byl slíben únorový zápas, ale američtí bojovníci z nějakého důvodu odmítli,” řekl Rus.

“Poté jsem mluvil s Fedorem (Emelianenkem) a ukázalo se, že všichni odmítli. Nicméně BELLATOR nám nabídl zápas o pás (s Gegardem Mousasim), a to 24. června. Souhlasili jsme.”

“Nedávno jsme se ale dozvěděli, že organizace zakázala ruským zápasníkům bojovat o tituly, takže 24. června se můj zápas o pás konat nebude. Slíbili mi, že mi zařídí další zápas, ale zatím nevím s kým.”

Není to tak, že by samotný BELLATOR nechtěl. Šéf organizace Scott Coker ani zaměstnanci BELLATORU s tím nemají problém. Lidé, kteří BELLATOR vlastní, však prohlásili, že nebudou dávat mistrovské zápasy Rusům.

Anatoly Tokov vyhrál pod hlavičkou amerického giganta šestkrát v řadě. Gegard Mousasi, který v této divizi drží pás šampiona, už nějakou dobu naznačoval, že se s Rusem utká, ale nakonec 24. června na turnaji BELLATOR 282, v rámci obhajoby mistrovského pásu, zkříží rukavice s neporaženým Johnnym Eblenem, který v této organizaci vyhrál sedm zápasů v řadě.

Jak ale do vyprávění Anatolye Tokova zapadá skutečnost, že se ruský šampion v polotěžké váze Vadim Nemkov již za týden utká s Coreym Andersonem při obhajobě svého titulu?

“Především Vadim stále drží pás a tento zápas oznámili ještě před sankcemi,” řekl Anatoly. “Proto to povolí. Říkali, že to oznámili už dávno a lístky jsou už prodané.”

Šéf BELLATORU Scott Coker před několika dny v médiích podpořil ukrajinského šampiona velterové váhy Yaroslava Amosova. Již dříve také oznámil, že kvůli válce BELLATOR v nejbližší době neuspořádá plánovaný galavečer v Rusku, na kterém měl legendární Fedor Emelianenko vybojovat svůj rozlučkový zápas.

Zdroj: BJ Penn


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ