Pátek, 3 února, 2023
DomůUFCPřijde svěží vítr do plachet těžkých vah? Francis Ngannou má i nadále...

Přijde svěží vítr do plachet těžkých vah? Francis Ngannou má i nadále zájem utkat se s Jonem Jonesem

I když se současný šampion před časem nechal slyšet, že už jej potenciální souboj s bývalým šampionem polotěžké váhy Jonem Jonesem nezajímá, vše může být nakonec jinak.

Situace v těžké váze UFC se může jevit poněkud nepřehledná. Šampion musí podstoupit operaci a není zcela jasné, kdy se vrátí, přičemž se počítá s variantou, že by mohl mít pauzu až deset měsíců. UFC mezitím spekuluje o tom, že během této pauzy uspořádá souboj o prozatímní titul šampiona své královské divize. Ngannou má navíc napjaté vztahy s vedením UFC a v kontraktu mu zbývá jediný zápas.

A právě ten jediný zápas by mohl vše změnit a mohl by do těžké váhy přinést světlé zítřky. „Predátor“ by totiž stále rád změřil své síly s Jonem Jonesem.

„Všichni o Jonovi mluvíme, ale nikdo neví, zda-li se vůbec vrátí. Dokud to není oficiální, tak s tím nemůžeme kalkulovat. Co se ovšem týče mě, nic se nezměnilo. Pořád s ním chci bojovat,“ uvedl Francis v rozhovoru se slavným komentátorem Brucem Bufferem.

Jones již dva roky nabírá svalovou hmotu a stále se chystá na přesun z polotěžké váhy do váhy těžké. Ovšem až doteď se jednalo víceméně o hypotetickou rovinu. Koloběh událostí však začal nabírat nový rozměr.

Podle Richarda Schaefera, bývalého generálního ředitele Golden Boy Promotions, jenž nyní zastupuje Jona Jonese, je vše připraveno k tomu, aby “Bones“ už brzy kraloval i v těžké váze.

“Jon je připravený a schopný bojovat o titul v těžké váze,” řekl Schaefer. „Rád by dal dohromady zápas s Francisem Ngannou. Už jsem o tom mluvil s vedením UFC, ale víte, že situace kolem Francise je nejasná. Jonovi však nezáleží na tom, s kým se o titul utká.”

Dle Schaeferových slov je Jonesovou prioritou především titul. Je mu svým způsobem jedno s kým se utká, pokud se bude jednat o souboj o pás.

Závěrem si „Predátor“, ve zmíněném rozhovoru, neodpustil malé rýpnutí.

„Tohle je vzkaz pro samotného Jonese. Měl by se nad sebou zamyslet. Pořád jenom mluví o tom, jak by mě porazil, ale přitom všechny své bitvy vede jedině na Twitteru.“

Jak bude na tuto vhozenou rukavici reagovat sám Jones? Zvedne ji a opravdu se dočkáme očekávaného střetu? Nebo bude opět kontrovat jen na Twitteru?

Uvidíme. Každopádně to vypadá, že se máme na co těšit.


Sleduj turnaj UFC FIGHT NIGHT: Lewis vs. Spivak ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 4.2. na neděli 5.2.


Zdroj: MMA Fighting

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ