DomůUFCPřišel Petr Yan o mistrovský pás kvůli špatné radě svých trenérů? Bývalý...

Přišel Petr Yan o mistrovský pás kvůli špatné radě svých trenérů? Bývalý šampion se omlouvá a počítá s odvetou

Petr Yan si svou první obhajobu pásu šampiona bantamové váhy určitě představoval jinak. Ruský zápasník přišel o svůj titul, když byl po faulu na Aljamaina Sterlinga diskvalifikován.

Zdroj: MMAnytt, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Celý souboj mezi Aljamainem Sterlingem (20-3) a Petrem Yanem (15-2) probíhal v obrovském tempu. Ani jeden z bojovníků nevypustil ani vteřinu a diváci se tak mohli těšit ze skvělého duelu. To vše se pokazilo ve čtvrtém kole, když Yan trefil kolenem klečícího Sterlinga. Nebylo pochyb o tom, že to byl faul.

Zajímavý okamžik pak nastal hned po zápase. Komentátor Joe Rogan hovořil se Sterlingem a řekl, že Khabib Nurmagomedov, který v průběhu souboje stál poblíž rohu Petra Yana slyšel, že ruský bojovník dostal ze svého rohu špatné informace.

“Aljamaine, Khabib Nurmagomedov stál u rohu Petra Yana a ten se svého týmu zeptal, jestli může kopat. Oni mu řekli: Ano, udělej to. Pak tě trefil kolenem do hlavy, což byl samozřejmě brutální faul. Dostal špatnou radu od svého vlastního týmu. Nevím, jestli došlo k nedorozumění, ale bylo to absolutně neodpustitelné.”

Pro 28letého Rusa znamenala diskvalifikace nejen první prohru pod křídly organizace UFC, ale především ztrátu pásu šampiona. Není tedy divu, že na tiskové konferenci po turnaji, Yan ihned požádal o odvetu s nově korunovaným šampionem.

“Bylo to špatné. Bylo vidět, že on, jako bojovník sám nechtěl ten pás přijmout. Doufám, že hned jak se uzdraví, dojde k odvetě.”

Petr Yan se pak na svého soupeře obrátil i prostřednictvím sociálních sítí. Ve svém příspěvku se mu omlouvá za svou chybu.

“Aljamaine, omlouvám se a přeji brzké uzdravení. Nechtěl jsem ti zasadit zakázaný kop. Prostě jsem udělal velkou chybu, za kterou jsem draze zaplatil.”

Zdroj: Twitter Petr Yan | UFC


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
79SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ