DomůUFCPřišel Petr Yan o mistrovský pás kvůli špatné radě svých trenérů? Bývalý...

Přišel Petr Yan o mistrovský pás kvůli špatné radě svých trenérů? Bývalý šampion se omlouvá a počítá s odvetou

Petr Yan si svou první obhajobu pásu šampiona bantamové váhy určitě představoval jinak. Ruský zápasník přišel o svůj titul, když byl po faulu na Aljamaina Sterlinga diskvalifikován.

Zdroj: MMAnytt, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Celý souboj mezi Aljamainem Sterlingem (20-3) a Petrem Yanem (15-2) probíhal v obrovském tempu. Ani jeden z bojovníků nevypustil ani vteřinu a diváci se tak mohli těšit ze skvělého duelu. To vše se pokazilo ve čtvrtém kole, když Yan trefil kolenem klečícího Sterlinga. Nebylo pochyb o tom, že to byl faul.

Zajímavý okamžik pak nastal hned po zápase. Komentátor Joe Rogan hovořil se Sterlingem a řekl, že Khabib Nurmagomedov, který v průběhu souboje stál poblíž rohu Petra Yana slyšel, že ruský bojovník dostal ze svého rohu špatné informace.

“Aljamaine, Khabib Nurmagomedov stál u rohu Petra Yana a ten se svého týmu zeptal, jestli může kopat. Oni mu řekli: Ano, udělej to. Pak tě trefil kolenem do hlavy, což byl samozřejmě brutální faul. Dostal špatnou radu od svého vlastního týmu. Nevím, jestli došlo k nedorozumění, ale bylo to absolutně neodpustitelné.”

Pro 28letého Rusa znamenala diskvalifikace nejen první prohru pod křídly organizace UFC, ale především ztrátu pásu šampiona. Není tedy divu, že na tiskové konferenci po turnaji, Yan ihned požádal o odvetu s nově korunovaným šampionem.

“Bylo to špatné. Bylo vidět, že on, jako bojovník sám nechtěl ten pás přijmout. Doufám, že hned jak se uzdraví, dojde k odvetě.”

Petr Yan se pak na svého soupeře obrátil i prostřednictvím sociálních sítí. Ve svém příspěvku se mu omlouvá za svou chybu.

“Aljamaine, omlouvám se a přeji brzké uzdravení. Nechtěl jsem ti zasadit zakázaný kop. Prostě jsem udělal velkou chybu, za kterou jsem draze zaplatil.”

Zdroj: Twitter Petr Yan | UFC

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ