Robert Whittaker: Jediný zápas, který mi teď dává smysl je titulový souboj s Israelem Adesanyou

Robert Whittaker přesvědčivě porazil, v hlavním zápase turnaje UFC Vegas 24, Kelvina Gasteluma. A jak řekl po zápase, jediným soubojem, který pro něj v tuto chvíli má cenu, je duel s Israelem Adesanyou.

Zdroj: UFC

Robert Whittaker (23-5) už v minulosti měl příležitost utkat se s Israelem Adesanyou (20-1). K jejich souboji došlo na turnaji UFC 243, kde Adesanya ve druhém kole Whittakera knokautoval a stal se tak šampionem střední váhy UFC.

Během tiskové konference, která proběhla po zápase s Kelvinem Gastelumem, se novináři Whittakera zeptali, co plánuje dále a jestli má v úmyslu utkat se podruhé v kariéře s Israelem Adesanyou.

“Vždy jsem ke každému boji přistupoval tak, že když všechny porazíš, tak nakonec budeš na vrcholu. Je to snadné. V současné době neexistuje souboj, který by pro mě měl větší smysl, než zápas o pás, který chci a který dostanu.”

Whittaker také řekl, že podle jeho názoru by se druhý zápas s Adesanyou měl uskutečnit v září na Novém Zélandu.

“Myslím, že v září můžeme na Novém Zélandu vyprodat celou halu a znovu pořádně promovat MMA.”

Od chvíle, kdy Whittaker prohrál s Adesanyou a přišel o svůj pás šampiona střední váhy, dosud neprohrál. Vybojoval v UFC tři zápasy a porazil v nich postupně Darrena Tilla, Jareda Cannoniera a Kelvina Gasteluma.

Zdroj: UFC | MMA Fighting

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA