DomůUFCTrenér Gibson o debutu Jona Jonese v královské divizi UFC: Fanoušci budou...

Trenér Gibson o debutu Jona Jonese v královské divizi UFC: Fanoušci budou opravdu hodně překvapeni tím, co předvede v těžké váze

Jon Jones dlouhá léta kraloval polotěžké váze UFC. Pak se rozhodl vzdát se titulu a vydal se vstříc nové výzvě. Od srpna 2020 se soustavně připravuje na svůj debut v těžké váze.

A debut Jona Jonese by mohl být opravdu parádní záležitostí. Alespoň podle slov jeho dlouholetého trenéra Brandona Gibsona, který si “Bonesovu” proměnu velice pochvaluje.

“Věřte mi, Jon má v současné době tak tvrdý úder, jako nikdy předtím. A k tomu je extrémně zkušený. Jeho dovednosti jsou nyní na historickém vrcholu. Ať už mluvíme o síle, atletice nebo výdrži. Myslím, že fanoušci budou opravdu, opravdu šokováni a překvapeni tím, co předvede v těžké váze.”

Gibson řadí Jonese (26-1 MMA, 20-1 UFC) nad některé legendární těžké váhy, které měl tu čest trénovat.

“Jon hodně přibral. Ale prakticky všechno ve svalové hmotě. Takže zasahuje extrémně tvrdě a extrémně přesně, technicky a rychle. Trénoval jsem spoustu úžasných těžkých vah. Trénoval jsem Arlovského, Overeema, Franka Mira nebo Travise Browna, ale Jon Jones je silnější, výbušnější, kreativnější a dynamičtější než oni všichni. Takže se nemůžu dočkat, až uvidím Jona, jak se v těžké váze prosadí. Bude to něco opravdu, opravdu výjimečného a je mi ctí být toho součástí.”

Jon Jones se naposledy v oktagonu UFC představil v únoru 2020, kdy na turnaji UFC 247 porazil Dominicka Reyese a uhájil tak svůj titul v polotěžké váze. Pak se tohoto titulu vzdal a věnoval se pouze přípravě na svůj debut v těžké váze.

K němu by mělo dojít letos a za potenciální soupeře jsou považováni bývalý šampion Stipe Miocic a úřadující šampion těžké váhy Francis Ngannou. Trenér Gibson pevně věří, že Jon Jones oba soupeře porazí.

“Stipe je nejlepší šampion UFC v historii těžké váhy,” řekl Gibson. “Vždycky je velmi dobře připravený, má zkušenosti s titulovými souboji. V trilogii s Danielem Cormierem ukázal tolik odolnosti a schopnosti vrátit se zpět do zápasu. A Stipe má na kontě i vítězství nad Francisem. Je to skvělý a zkušený bojovník. Je velice silný. Má zničující knokautový úder v obou rukou.”

“Francis má zase onen faktor X. Je obrovský, silný a dokáže uspat kohokoli, z jakékoli pozice.”

“Takže oba mají svůj styl a své vlastní jedinečné přednosti a my se budeme muset na každého z nich připravit jinak, úplně jinak. Ale Jon Jones má schopnosti na to, aby v obou těchto zápasech zvítězil. O tom nepochybuji. V těžké váze není nikdo jako Jon Jones. Nikdo není tak rychlý, nikdo nemá takové dispozice ve všech disciplínách jako Jon. A jeho bojovému IQ se nemůže nikdo rovnat. Tím nechci říct, že ostatní bojovníci nejsou chytří a skvělí, ale IQ Jona Jonese a jeho chápání boje se nevyrovná nikdo jiný na světě.”

Zdroj: MMA Junkie | Podcast Submission Radio

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ