DomůUFCTrenér Gibson o debutu Jona Jonese v královské divizi UFC: Fanoušci budou...

Trenér Gibson o debutu Jona Jonese v královské divizi UFC: Fanoušci budou opravdu hodně překvapeni tím, co předvede v těžké váze

Jon Jones dlouhá léta kraloval polotěžké váze UFC. Pak se rozhodl vzdát se titulu a vydal se vstříc nové výzvě. Od srpna 2020 se soustavně připravuje na svůj debut v těžké váze.

A debut Jona Jonese by mohl být opravdu parádní záležitostí. Alespoň podle slov jeho dlouholetého trenéra Brandona Gibsona, který si “Bonesovu” proměnu velice pochvaluje.

“Věřte mi, Jon má v současné době tak tvrdý úder, jako nikdy předtím. A k tomu je extrémně zkušený. Jeho dovednosti jsou nyní na historickém vrcholu. Ať už mluvíme o síle, atletice nebo výdrži. Myslím, že fanoušci budou opravdu, opravdu šokováni a překvapeni tím, co předvede v těžké váze.”

Gibson řadí Jonese (26-1 MMA, 20-1 UFC) nad některé legendární těžké váhy, které měl tu čest trénovat.

“Jon hodně přibral. Ale prakticky všechno ve svalové hmotě. Takže zasahuje extrémně tvrdě a extrémně přesně, technicky a rychle. Trénoval jsem spoustu úžasných těžkých vah. Trénoval jsem Arlovského, Overeema, Franka Mira nebo Travise Browna, ale Jon Jones je silnější, výbušnější, kreativnější a dynamičtější než oni všichni. Takže se nemůžu dočkat, až uvidím Jona, jak se v těžké váze prosadí. Bude to něco opravdu, opravdu výjimečného a je mi ctí být toho součástí.”

Jon Jones se naposledy v oktagonu UFC představil v únoru 2020, kdy na turnaji UFC 247 porazil Dominicka Reyese a uhájil tak svůj titul v polotěžké váze. Pak se tohoto titulu vzdal a věnoval se pouze přípravě na svůj debut v těžké váze.

K němu by mělo dojít letos a za potenciální soupeře jsou považováni bývalý šampion Stipe Miocic a úřadující šampion těžké váhy Francis Ngannou. Trenér Gibson pevně věří, že Jon Jones oba soupeře porazí.

“Stipe je nejlepší šampion UFC v historii těžké váhy,” řekl Gibson. “Vždycky je velmi dobře připravený, má zkušenosti s titulovými souboji. V trilogii s Danielem Cormierem ukázal tolik odolnosti a schopnosti vrátit se zpět do zápasu. A Stipe má na kontě i vítězství nad Francisem. Je to skvělý a zkušený bojovník. Je velice silný. Má zničující knokautový úder v obou rukou.”

“Francis má zase onen faktor X. Je obrovský, silný a dokáže uspat kohokoli, z jakékoli pozice.”

“Takže oba mají svůj styl a své vlastní jedinečné přednosti a my se budeme muset na každého z nich připravit jinak, úplně jinak. Ale Jon Jones má schopnosti na to, aby v obou těchto zápasech zvítězil. O tom nepochybuji. V těžké váze není nikdo jako Jon Jones. Nikdo není tak rychlý, nikdo nemá takové dispozice ve všech disciplínách jako Jon. A jeho bojovému IQ se nemůže nikdo rovnat. Tím nechci říct, že ostatní bojovníci nejsou chytří a skvělí, ale IQ Jona Jonese a jeho chápání boje se nevyrovná nikdo jiný na světě.”

Zdroj: MMA Junkie | Podcast Submission Radio


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ