DomůUFCUFC 249: Ronaldo „Jacaré” Souza měl pozitivní test na koronavirus

UFC 249: Ronaldo „Jacaré” Souza měl pozitivní test na koronavirus

Ronaldo „Jacaré” Souza, který se měl na dnešním turnaji UFC 249 utkat s Uriahem Hallem, je pozitivní na koronavirus.

Embed from Getty Images

Organizace UFC okamžitě zrušila zápas Souzy s Hallem a informovala také o tom, že i dva trenéři Ronalda Souzy jsou pozitivní na Covid-19. Podle lékařského týmu UFC, u žádného z nich nejsou viditelné symptomy infekce.

V souladu s bezpečnostními protokoly UFC musel Souza a jeho tým opustit hotel pro účastníky turnaje a budou izolováni na jiném místě, kde jejich zdravotní stav bude nadále monitorován lékaři UFC, kteří budou připraveni poskytnout Souzovi a jeho týmu nezbytnou pomoc při léčbě.

Souza, který žije a trénuje na Floridě, přijel do Jacksonville ve středu a na místě informoval zástupce organizace UFC o členovi své rodiny, který by mohl být nakažen koronavirem. V té chvíli, v souladu s bezpečnostními předpisy UFC, byl Souza ihned testován na koronavirus a byl monitorován jeho zdravotní stav. “Jacaré” se v pátek zúčastnil oficiálního vážení a staredownu, během kterého udržoval bezpečný odstup od svého soupeře Uriaha Halla. Během vážení i staredownu měl Souza rukavice a roušku.

V pátek odpoledne pak byly potvrzeny pozitivní testy.

Podle organizace UFC, měli všichni ostatní bojovníci, kteří se mají zúčastnit turnaje UFC 249, výsledky testu na koronavirus negativní. UFC po konzultaci se Státní boxerskou komisí (State Boxing Commission) rozhodla, že sobotní turnaj, navzdory Souzovým problémům proběhne.

Dana White pro ESPN řekl:

“Tento týden jsme provedli 1200 testů na 300 osobách. Není překvapením, že někdo z nich má pozitivní výsledek. To je pouze známka toho, že náš systém funguje, jak má. Pozitivní na této situaci je, že “Jacaré” teď ví, že je nemocný, bude dělat to co musí a my, pokud to bude potřebovat, jsme připraveni mu jakýmkoli způsobem pomoci.”

Šéf UFC ještě dodal, že nastalá situace nebude mít žádný vliv na přípravu a průběh dalších akcí organizace UFC, které se připravují na 13. a 16. května.

Zdroj: UFC | ESPN |Twitter Helen Yee

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ