Jon Jones se vzdal pásu šampiona polotěžké váhy UFC

Mluvilo se o tom, ale nikdo to nečekal. Jon Jones už není šampionem polotěžké váhy organizace UFC. Legendární zápasník o tom fanoušky informoval na svých sociálních sítích.

Embed from Getty Images

“Právě jsem dotelefonoval s UFC. Potvrzuji, že se vzdávám pásu šampiona polotěžké váhy UFC. Oficiálně je k mání. Byla to úžasná cesta. Upřímně děkuji všem svým soupeřům, UFC a především vám, fanouškům.”

Jon Jones už delší dobu mluvil o tom, že hledá něco jiného, než další obhajoby pásu šampiona v polotěžké váze. Spekulovalo se především o jeho přechodu do těžké váhy, kde chtěl čelit novým výzvám.

Není to tak dávno, kdy na sociálních sítích psal o tom, že se nemůže domluvit s UFC ohledně svého dalšího působení v organizaci. Chtěl bojovat v těžké váze s Francisem Ngannou, ale UFC nechtěla přistoupit na jeho podmínky. Chvíli to dokonce vypadalo, že ukončí kariéru. Nakonec se Jones rozhodl soustředit na projekty ve svém soukromém životě.

Zatím není úplně jasné, jaká budoucnost čeká tuto legendu MMA. Je ale hodně pravděpodobné, že se přesune do těžké váhy.

Jones během své kariéry dokázal, že je nejlepším zápasníkem polotěžké váhy v historii UFC. Mnozí odborníci jej také považují za nejlepšího zápasníka bez rozdílu vah.

Zdroj: Twitter Jon Jones | MMA Junkie

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA