DomůUFCUFC 249: Zápasníci MMA tipují výsledek souboje Tony Ferguson vs. Justin Gaethje

UFC 249: Zápasníci MMA tipují výsledek souboje Tony Ferguson vs. Justin Gaethje

Už o tomto víkendu se po téměř dvouměsíční pauze znovu rozběhne kolotoč turnajů organizace UFC.

Embed from Getty Images

9. května se na Floridě uskuteční turnaj UFC 249. Hlavním zápasem večera bude souboj vynikajících zápasníků lehké váhy Tonyho Fegusona a Justina Gaethjeho, kteří se utkají o prozatímní pás šampiona své váhy.

Kdo v utkání zvítězí a jak bude zápas probíhat? Přinášíme vám názory některých předních bojovníků MMA.

Eddie Alvarez, bojovník organizace ONE a bývalý šampion UFC: Podle mého názoru může Justin Tonyho knokautovat. Myslím, že právě Justin má ten správný styl, který může na Tonyho platit. 

Israel Adesanya, šampion UFC ve střední váze: Myslím si, že tenhle souboj bude opravdovým hitem. Mám rád Gaethjeho. Líbí se mi, jak dokáže otevřeně mluvit o svých obavách. Právě kvůli tomu si myslím, že má pro strach uděláno. Ferguson, to je kapitola sama pro sebe. “El Cucuy”si dělá s každým co chce. Chci vidět ten chaos v tomhle zápase. Bude to něco parádního. Šance vidím 50 na 50.

Leon Edwards, zápasník weltrové váhy UFC: Gaethje je tvrdý, hodně toho vydrží a má rány jako kůň. Ferguson je naproti tomu nepředvídatelný a má skvělou kondici. Podle mě vyhraje Tony.

Dominick Reyes, zápasník polotěžké váhy UFC:  Bude to bitva. Co bitva? Bude to válka, absolutní válka. To będzie wojna, absolutna wojna. Přeji oběma bojovníkům jen to nejlepší. Oba rádi bojují a dělají skvělou show pro diváky. Budu fandit oběma.

Jon Fitch, zápasník weltrové váhy organizace Bellator: Myslím, že Justin Gaethje má dost velkou šanci ten zápas vyhrát, tedy jestli bude pokračovat v tom, co předváděl ve svých posledních zápasech. Tony je ale šílenec. Má skvělou kondičku a celý zápas jde dopředu. Dokáže trefit z jakékoli pozice a je extrémně nepředvídatelný. Má skvělou práci lokty a určitě do toho půjde hlava nehlava. Oba bojovníci jsou nebezpeční a ten zápas bude parádní. Přikláním se však na stranu Justina Gaethjeho.

Artem Lobov, bývalý zápasník UFC: Jestli mám být upřímný, tak to je skvělý souboj, ale nejsem jím nijak nadšený. A to proto, že chci vidět souboj Khabiba s Fergusonem a taky s Gaethjem. Teď, když spolu Tony a Justin budou bojovat, odpadne jeden z kandidátů na zápas s Khabibem. Raději bych chtěl, kdyby UFC počkalo až pandemie opadne a pak sestavilo Khabiba s Fergusonem. Nyní je těžké někoho z nich tipovat. Vidím to 50 na 50.

Sam Alvey, zápasník polotěžké váhy UFC: V dubnu jsem se přikláněl na stranu Tonyho, protože Justin vzal ten zápas prakticky na poslední chvíli. Teď si naopak myslím, že vyhraje Gaethje. Měl měsíc na to, aby zapracoval na fyzičce a připravil si zápasový plán.

Eryk Anders, zápasník střední váhy UFC: Je těžké předvídat výsledek tohoto souboje. Abyste knokautovali Fergusona, musíte ho poslat na zem aspoň čtyřikrát, pětkrát. Ferguson měl mnohem více času na přípravu a myslím si, že bude v lepší formě než jeho soupeř. Přikláním se k tomu, že vyhraje Tony Ferguson. Má navíc větší arzenál možností, jak ukončit své soupeře než Justin.

Sarah Moras, zápasnice bantamové váhy UFC: Myslím, že v tomto zápase zvítězí Ferguson. Je strašně moc nepředvídatelný. Justin je zase strašně čitelný. Jen tlačí a rozdává velké rány.

Cortney Casey, zápasnice muší váhy UFC: Jsem holka z Arizony a tak musím vybrat Justina Gaethjeho. Mám toho týpka ráda. Pro každého soupeře je těžkou výzvou.

Charles Rosa, zápasník pérové váhy UFC: Očekávám krvavou bitvu, ale nemůžu tipnout vítěze, protože šance vidím 50/50. Vyhraje ten, kdo bude mít tvrdší bradu. Zápas nebude ukočen před koncem, nikdo z nich se totiž nebude chtít vzdát. Zní to šíleně, ale vsadil bych si na remízu. Vůbec by mě takový výsledek nezaskočil.

Pannie Kianzad, zápasnice bantamové váhy UFC: Přemýšlela jsem nad Tonym, ale vždycky se spíš přikláním k vítězství underdoga, proto tipuji Justina. Určitě vyhraje knokautem.

Vitor Belfort, bývalý šampion polotěžké váhy UFC: Tony Ferguson. Je velice všestranným zápasníkem. Gaethje je tvrdý, ale podle mě je Tony trpělivější a zvítězí.

Chase Hooper, zápasník pérové váhy UFC: Jestli Gaethje využije svého wrestlingu k tomu, aby se vyhnul boji na zemi a udržel ho v postoji, bude to pro něj velké plus. Justin má opravdu velice tvrdé údery. Je extrémně odolný a určitě může Fergusonovi způsobit velké problémy. Ale Tony je prvotřídním zápasníkem. Jestli dostane zápas na zem, může využít svého netypického jiu-jitsu a ukončit Justina před časem. Pokud zápas dojde do konce, tak favorizuji Tonyho. Jestli však dojde k ukončení před časem, věřím, že to bude Justin. Pro Tonyho to bude velice těžký souboj. Malinko favorizuji Justina Gaethjeho.

Brandon Vera, šampion organizace ONE a bývalý zápasník UFC:  Jasně, že tipuji Tonyho. Nic jiného snad ani nepřipadá v úvahu. Je úplně někde jinde. Justina přejede a moc mu toho nedovolí.

Randa Markos, szápasnice slámové váhy UFC: Tipuji Fergusona. Knokaut nebo submise. Tony je bestie.

Zdroj: The Score MMA | MMA Crazy

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ