DomůSázení na MMAUFC 250: Nunes vs. Spencer - Tipy podle Marka Berga

UFC 250: Nunes vs. Spencer – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC 250: Nunes vs. Spencer, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

145 lbs: Amanda Nunes (19-4) vs. Felicia Spencer (8-1)

Tohle je zápas, kdy Nunes nejde proti strikerce jako v minulém zápase, ale proti zápasnici, která je výborná ve wrestlingu a BJJ. Pokud Nunes, hlavně na začátku, ubrání pokusy Spencer o strhy, tak může vyhrát na KO. Pokud by se ale zápas dostal na zem, úplně v pohodě může vyhrát Spencer. Ovšem Nunes má takedown defense výborný a můj tip je, že vyhraje na KO.

135 lbs: Raphael Assuncao (27-7) vs. Cody Garbrandt (11-3)

Cody dlouho nezápasil. Měl sérii proher a udělal správnou věc. Vrátil se do tělocvičny a hodně piloval zem, což bylo vidět na sociálních sítích. Soupeř je kvalitní zápasník, který zápasil v BJJ, thaiboxu, MMA takže je hodně komplexní a taky zkušený. Vidím to 50:50, ale kvůli delší pauze Garbrandta lehce favorizuji Brazilce.

135 lbs: Aljamain Sterling (18-3) vs. Cory Sandhagen (12-1)

Sterling je komplexní borec s černým páskem v BJJ a v postoji se nevyhýbá ani přestřelkám. Jeho soupeř je o hodně lepší a tvrdší postojář, který má hnědý pásek v BJJ. Za mě tohle může být zápas večera a pěkná MMA podívaná. Můj tip je 60:40 pro Sandhagena.

170 lbs: Neil Magny (22-7) vs. Anthony Rocco Martin (17-5)

Magny je velká “77”. Je vysoký a má velké rozpětí paží. Umí toho využít. Umí i hodně technik na zemi. Co mi přijde jako jeho slabina je to, že když se dostane pod soupeře, působí tam celkem odevzdaně a párkrát už ho to stálo zápas. Soupeř je tvrdý postojář. Obzvlášť tvrdé jsou jeho low kicky. Hodně tlačí dopředu a moc neustupuje ani při úderech soupeře, což Magnymu bude sedět a díky velkému rozpětí paží si ho bude udržovat od těla. Za mě Magny vyhraje.

135 lbs: Eddie Wineland (24-13-1) vs. Sean O’Malley (11-0)

Zápas na který se nejvíc těším. O´Malley je za mě jeden z nejtalentovanějších zápasníků v UFC. Taky ta bilance 11-0 není jen tak. Je strašně všestranný a především má obrovskou zápasovou inteligenci. Soupeř je kvalitní. Má dobrý, tvrdý box i KO úder a umí dobře wrestling. Bude ale hodně zkracovat vzdálenost kvůli výšce. Nevěřím, že tenhle zápas skončí na bodech. O´Malley vyhraje KO nebo TKO.

145 lbs: Alex Caceres (15-12, 1 N/C) vs. Chase Hooper (9-0-1)

Hooper je nejmladší UFC fighter a má obrovský potenciál. Ve svých letech už ukázal obrovskou všestrannost, a to jak v postoji, tak na zemi či u pletiva. Soupeř je dobrý postojář. Bojuje hodně dobře, když si drží distanc na správnou vzdálenost. Věřím zde ale Hooperovi, obzvláště po minulém zápase.

185 lbs: Ian Heinisch (13-3) vs. Gerald Meerschaert (31-12)

Tohle bude hodně silová bitva a skončí nějakou submisí. Meerschaert je hodně dominantní a umí zahrozit i zespodu, což při jeho kvalitním BJJ není neobvyklé, ale bude se mu to hodit protože Heinisch je kvalitní wrestler a určitě se během zápasu dostanou na zem. Za mě vyhraje Meerschaert.

145 lbs: Cody Stamann (18-2-1) vs. Brian Kelleher (21-10)

No Stamann by za mě měl být favorit. Je to takový pitbul, který má obrovské granáty v ruce, nečitelné kopy a dobrý wrestling. Je podsaditější, má nízké těžiště a proto má dobrý takedown defense. Jeho styl mi připomíná Monstra Knížete. Jak ucítí krev, tak je se soupeřem zle. Ale před pár dny mu umřel bratr a uvidíme jak moc ho tohle ovlivní, což může hrát velkou roli v nastavení hlavy do zápasu. Kelleher je hodně silový bojovník. Často zkracuje vzdálenost, umí snést úder, hodně trefuje z ústupu a soupeře umí hodit. Má kvalitní ground and pound. Tohle podle mě bude hodně krvavý zápas. Oba jsou to tvrďáci. Tipuji Stamanna, ale bude záležet jak se dokáže mentálně připravit.

185 lbs: Charles Byrd (10-6) vs. Maki Pitolo (12-5)

Oba zápasníci přišli do UFC z Contender Series. Oba mají oba podobné styly. Za mě vyhraje Pitolo, protože má lepší pohyb a dobře časuje údery. Soupeř to hodně svazuje do klinčů a nemá úplně dobré závěry kol. Vzhledem k fýze za mě Pitolo vyhraje.

125 lbs: Jussier Formiga (23-7) vs. Alex Perez (23-5)

Formiga je hodně zajímavý borec. Jako snad každý Brazilec, i on má černý pásek v BJJ. Má také černý pás v judu a z toho celkově pramení jeho styl boje, kdy hodně pracuje s těžištěm. Perez je kvalitní postojář. Hodně bojuje na vzdálenost, což mu vyhovuje a naučil se odmítat strhy. Tohle mu ale, při kvalitách Formigy, nemusí fungovat. Formiga vyhraje nějakou submisí.

205 lbs: Alonzo Menifield (9-0) vs. Devin Clark (11-4)

Pro Menifielda to bude dobrá zkouška. On je komplexní zápasník. Na to jak je velký, tak je obratný i na zemi a umí si najít nějakou páku nebo škrcení a umí ten zápas ukončit. V postoji má obrovskou sílu. Soupeř je v postoji tvrdý. Hodně úderů umí snést, má tvrdou bradu. Je nepříjemný na pletivu, kde dobře pracuje a vysiluje soupeře. Utkal se např. s Rakicem, kde nebyl daleko od výhry. Menifield je ale hodně rozjetý, je komplexní a věřím mu víc.

150 lbs: Evan Dunham (18-8-1) vs. Herbert Burns (10-2)

Burns má úspěchy s ADCC, což je top v BJJ a ten jeho styl soupeři prostě sedět nebude. Dunham je zkušený zápasník, ale hodně přepadává do úderů. Sází na tvrdost, ale tady si myslím, že zvítězí chytrost a technika a Brazilec Dunhama na něco utáhne.

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: vlastní text

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ