UFC 259: Ve vyrovnaném zápase poráží Aleksandar Rakic Thiaga Santose a přibližuje se k titulovému souboji

Aleksandar Rakic (14-2) porazil v zahajovacím zápase hlavní karty turnaje UFC 259 Thiaga Santose (21-9) a pravděpodobně se tak výrazně přiblížil k titulovému souboji v polotěžké váze.

Zdroj: UFC

Bylo to poměrně vyrovnané utkání. Santos vstoupil do zápasu sérií low kicků. Rakic se snažil udržovat si vzdálenost a oplácel soupeři stejnou mincí. Navíc se mu podařilo zasáhnout Brazilce kopem na hlavu. Santos slušně boxoval, naproti tomu Rakic trefoval kopy tělo svého soupeře.

Od začátku druhého kola to byl Rakic, kdo začal kontrolovat dění v oktagonu. “Marreta” se v polovině kola sice pokusil převzít iniciativu, ale soupeř jeho snahu přibrzdil klinčem u pletiva. Na konci kola se Rakic ještě blýskl tvrdým direktem a efektním létajícím kolenem.

Na začátku třetího kola Rakic ubránil Santosův pokus o takedown. Následovala další série low kicků ze strany obou bojovníků. Rakic si snažil udržovat tlak. Několikrát se pokusil zaútočit porazem na nohy soupeře, ale Santos všechny tyto pokusy ustál. Rakic se pak ve zbytku kola snažil veškerou Santosovu snahu eliminovat prací na pletivu.

Rozhodnutí sudích bylo jednomyslné. 29-28, 29-28, 30-27 pro Rakice, který tak zvítězil v pátém ze šesti zápasů pod křídly UFC.

Zdroj: UFC | UFC Espanol

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCVideaZahraniční MMA