UFC chtěla v roce 2017 propustit Colby Covingtona

Podle jednoho z předních zápasníků weltrové váhy organizace UFC Colbyho Covingtona (15-1), jej chtěl jeho zaměstnavatel v roce 2017 propustit. Aby “Chaos” zachránil situaci, rozhodl se vstoupit do světa trash-talku, a díky tomuto rozhodnutí je stále součástí UFC.

Embed from Getty Images

Začalo to v době, kdy v roce 2017 bojoval v Sao Paulo s Demianem Maiou. Covington v tomto zápase zvítězil via Unanimous Decision. Krátce po zápase nazval Brazilce “špinavými zvířaty” a dodal, že Brazílie mu připomíná skládku odpadků.

“Nikdy jsem tuhle historku nikomu neříkal, ale před několika zápasy, když jsem bojoval s tehdejší dvojkou rankingu Demianem Maiou v Brazílii, můj manažer mi řekl, že už nedostanu nový kontrakt. UFC se nelíbil můj styl, říkali, že nepřináší zábavu, že je nudný. A tehdy jsem si uvědomil, že to musím změnit, musím na sebe strhnout větší pozornost, musím se dostat do mediálního povědomí.”

“Upřímně mi tehdy řekli, že je nezajímá moje šesté místo v rankingu UFC, nechtěli mi prostě prodloužit smlouvu. Dostával jsem 30 tisíc dolarů za zápas a po zaplacení výdajů a daní mi zůstalo tak pět tisíc.”

“Tak jsem šel, porazil jsem jejich (myšleno UFC) hvězdu a po zápase jsem řekl, že Brazilci jsou špinaví a jsou to zvířata. No a tyhle slova se rozletěla po internetu, organizace uznala, že jsem tím trefil hřebíček na hlavičku. A tohle zachránilo moji kariéru v UFC.”

Colby se již tento týden utká s Kamaru Usmanem o mistrovský pás weltrové váhy na turnaji UFC 245.

Zdroj: mmafighting.com

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA