DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Lewis vs. Oleynik - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Lewis vs. Oleynik – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Lewis vs. Oleynik, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

265 lbs: Derrick Lewis (23-7) vs. Alexey Oleynik (59-13-1)

Oleynik je neskutečný bojovník. V těchto letech předvádět takové výkony, za mě obrovská legenda bojových sportů. Je mistr v combat sambu, má černý pás v BJJ a černý pás 4. stupně v japonském jiu jitsu. Ale i v postoji umí kvalitně boxovat a chytře umí ze soupeře vysávat energii u pletiva, zkracovat vzdálenost, ale jeho největší zbraní je zem a submise. V posledním zápase navíc ukázal, že fýza v jeho letech není zlá, i když to v pauzách teda odležel. Co se týče Lewise, tak je to přesný opak. Je to kvalitní postojář a často za údery schovává high kicky. Snaží se soupeře rychle ukončovat a taky se mu to daří, ale pokud Oleynik přežije dvě kola, tak od třetího věřím, že Lewisova fýza bude špatná a nechá se na něco ukončit. I když sázkaři tipují Lewise, já vidím jako vítěze Oleynika, protože technika a zkušenosti budou na jeho straně.

185 lbs: Omari Akhmedov (20-4-1) vs. Chris Weidman (14-5)

Akhmedov je kvalitní wrestler asi jako všichni Rusové. Nedávno začal v American Top Teamu, což mu určitě dalo větší všestrannost. Weidman se vrací o váhu níž, takže předpokládám, že bude větší než soupeř a jeho wrestling je také na dobré úrovni. Nečekám tady úplnou přestřelku v postoji. V případě prohry to bude pro Weidmana složité a soupeře naopak výhra může vystřelit do desítky. Spíše tipuji Rusa. Weidman už je za zenitem a jeho bilance 1-6 z posledních 7 zápasu je strašná.

185 lbs: Darren Stewart (11-5) vs. Maki Pitolo (13-5)

Tak tohle vidím jako suprovou bitvu v postoji, kde Stewart je tvrdší postojář, který vychází z thaiboxu a má dobrou práci s lokty. Pitolo mě přijde silnější u pletiva, ale v úderech vidím jako největší zbraň Stewartovu tvrdost a myslím že vyhraje.

135 lbs: Yana Kunitskaya (12-5) vs. Julija Stoliarenko (9-3-1)

Tady je o vítězi celkem jasno. Kunitskaya sice naposledy prohrála s Ladd, ale její soupeřka není tak kvalitní. Dokonce byla i v GCF, kde prohrála s Luckou Pudilovou. Nemyslím si, že může Yanu něčím ohrozit. Vítěz Kunitskaya.

155 lbs: Beneil Dariush (18-4-1) vs. Scott Holtzman (14-3)

Darius je hodně kvalitní lehká váha. Je dobrý wrestler a zemař a ani v postoji nezaostává. Tenhle fight by ho mohl dostat do desítky v rankingu UFC. Soupeř má samozřejmě také několik výher, ale když potká lepšího soupeře, tak prohrává, což očekávám i zde. Můj tip je Darius.

185 lbs: Kevin Holland (17-5) vs. Joaquin Buckley (10-2)

Holland měl zápasit minulý týden, ale jeho soupeř těsně před utkáním omdlel a k souboji nedošlo. Momentálně jde proti soupeři, který debutuje v UFC. Holland je hodně přímočarý. V postoji umí kvalitně bránit strhy. Soupeř je neznámý bojovník, který ze 17 zápasů v profi a amatérech, vyhrál 14 na KO/TKO. Určitě může překvapit, ale můj tip je Holland.

170 lbs: Tim Means (29-12-1) vs. Laureano Staropoli (9-2)

Means je veterán UFC. Má za sebou 43 profi zápasů. Poslední zápas prohrál na gilotinu. Je to typ bojovníka, který sází na pohyb a tvrdost, ale v jeho letech jsou právě tyhle kritéria první, jejichž hodnoty se snižují. Soupeř v UFC vyhrál 2 zápasy ze 3 a musím říct, že technicky je na tom kvalitně, a to jak na zemi tak u pletiva. Jeho box je hodně o základních úderech a kombinacích o 2 až 3 úderech. Ale přesto si myslím, že veterána bude schopný ukončit na body.

155 lbs: Nasrat Haqparast (11-3) vs. Alex Munoz (6-0)

Munoz je neporažený borec, ale myslím si, že Nasrat bude soupeř, který ho dokáže porazit, protože jeho styl je hodně nátlakový. Sází na četnost úderů, dlouhé kombinace a hodně kope. Za mě teda vidím jako jasného favorita Nasrata Haqparasta.

185 lbs: Andrew Sanchez (11-5) vs. Wellington Turman (16-5)

Tady to vidím tak, že Turman to bude chtít vzít na zem, kde v BJJ mu to hodně šlo a vyhrál několik zajímavých BJJ turnajů. Soupeř je určitě lepší striker, ale i kvalitní zemař. Co mu ale v postoji moc nejde, to je čtení úderů a obrana. Sází spíše na svoji tvrdost a odolnost vůči úderům. Vidím to spíš na grapplingový souboj, kde to bude vyrovnané. Vidím to 50/50. Tipnu Turmana.

145 lbs: Justin Jaynes (16-4) vs. Gavin Tucker (11-1)

Další zápas, který bude hodně vyrovnaný. Tucker je daleko techničtější a myslím, že bude čekat na chybu soupeře. Jaynes je agresivnější a přímočařejší typ bojovníka. Můj tip je, že Tucker bude chytřejší a soupeře naboduje.

145 lbs: Youssef Zalal (9-2) vs. Peter Barrett (11-3)

Barrett debutuje v UFC. Je to souboj strikingu a grapplingu, kde Barrett je výborný striker a Zallal je kvalitní wrestler a zemař, takže game plan bude jasný. Barrett bude muset mít dobrou obranu proti takedownům a Zallal dobré oko proti soupeřovým úderům. Můj tip je Zallal. Zvítězí buď technikou na zemi nebo GnP.

135 lbs: Ali Al Qaisi (8-3) vs. Irvin Rivera (9-5)

Rivera v debutu jasně prohrál s Chikadzem, což jsem tipoval. Nyní jde po krátké době opět do boje. Soupeř je celkem nevýrazný bojovník. Má bilanci 8-3. Nikterak nevyniká v nějakém stylu boje, dalo by se říci, že je to hodně nudný bojovník. Rivera taky není žádný zázrak. Bojuje hodně ze vzdálenosti, většinou je hodně předvídatelný. Čekám nudný boj a nejspíš vyhraje Rivera na body.

Zdroj: vlastní text


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ