DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Lewis vs. Oleynik - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Lewis vs. Oleynik – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Lewis vs. Oleynik, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

265 lbs: Derrick Lewis (23-7) vs. Alexey Oleynik (59-13-1)

Oleynik je neskutečný bojovník. V těchto letech předvádět takové výkony, za mě obrovská legenda bojových sportů. Je mistr v combat sambu, má černý pás v BJJ a černý pás 4. stupně v japonském jiu jitsu. Ale i v postoji umí kvalitně boxovat a chytře umí ze soupeře vysávat energii u pletiva, zkracovat vzdálenost, ale jeho největší zbraní je zem a submise. V posledním zápase navíc ukázal, že fýza v jeho letech není zlá, i když to v pauzách teda odležel. Co se týče Lewise, tak je to přesný opak. Je to kvalitní postojář a často za údery schovává high kicky. Snaží se soupeře rychle ukončovat a taky se mu to daří, ale pokud Oleynik přežije dvě kola, tak od třetího věřím, že Lewisova fýza bude špatná a nechá se na něco ukončit. I když sázkaři tipují Lewise, já vidím jako vítěze Oleynika, protože technika a zkušenosti budou na jeho straně.

185 lbs: Omari Akhmedov (20-4-1) vs. Chris Weidman (14-5)

Akhmedov je kvalitní wrestler asi jako všichni Rusové. Nedávno začal v American Top Teamu, což mu určitě dalo větší všestrannost. Weidman se vrací o váhu níž, takže předpokládám, že bude větší než soupeř a jeho wrestling je také na dobré úrovni. Nečekám tady úplnou přestřelku v postoji. V případě prohry to bude pro Weidmana složité a soupeře naopak výhra může vystřelit do desítky. Spíše tipuji Rusa. Weidman už je za zenitem a jeho bilance 1-6 z posledních 7 zápasu je strašná.

185 lbs: Darren Stewart (11-5) vs. Maki Pitolo (13-5)

Tak tohle vidím jako suprovou bitvu v postoji, kde Stewart je tvrdší postojář, který vychází z thaiboxu a má dobrou práci s lokty. Pitolo mě přijde silnější u pletiva, ale v úderech vidím jako největší zbraň Stewartovu tvrdost a myslím že vyhraje.

135 lbs: Yana Kunitskaya (12-5) vs. Julija Stoliarenko (9-3-1)

Tady je o vítězi celkem jasno. Kunitskaya sice naposledy prohrála s Ladd, ale její soupeřka není tak kvalitní. Dokonce byla i v GCF, kde prohrála s Luckou Pudilovou. Nemyslím si, že může Yanu něčím ohrozit. Vítěz Kunitskaya.

155 lbs: Beneil Dariush (18-4-1) vs. Scott Holtzman (14-3)

Darius je hodně kvalitní lehká váha. Je dobrý wrestler a zemař a ani v postoji nezaostává. Tenhle fight by ho mohl dostat do desítky v rankingu UFC. Soupeř má samozřejmě také několik výher, ale když potká lepšího soupeře, tak prohrává, což očekávám i zde. Můj tip je Darius.

185 lbs: Kevin Holland (17-5) vs. Joaquin Buckley (10-2)

Holland měl zápasit minulý týden, ale jeho soupeř těsně před utkáním omdlel a k souboji nedošlo. Momentálně jde proti soupeři, který debutuje v UFC. Holland je hodně přímočarý. V postoji umí kvalitně bránit strhy. Soupeř je neznámý bojovník, který ze 17 zápasů v profi a amatérech, vyhrál 14 na KO/TKO. Určitě může překvapit, ale můj tip je Holland.

170 lbs: Tim Means (29-12-1) vs. Laureano Staropoli (9-2)

Means je veterán UFC. Má za sebou 43 profi zápasů. Poslední zápas prohrál na gilotinu. Je to typ bojovníka, který sází na pohyb a tvrdost, ale v jeho letech jsou právě tyhle kritéria první, jejichž hodnoty se snižují. Soupeř v UFC vyhrál 2 zápasy ze 3 a musím říct, že technicky je na tom kvalitně, a to jak na zemi tak u pletiva. Jeho box je hodně o základních úderech a kombinacích o 2 až 3 úderech. Ale přesto si myslím, že veterána bude schopný ukončit na body.

155 lbs: Nasrat Haqparast (11-3) vs. Alex Munoz (6-0)

Munoz je neporažený borec, ale myslím si, že Nasrat bude soupeř, který ho dokáže porazit, protože jeho styl je hodně nátlakový. Sází na četnost úderů, dlouhé kombinace a hodně kope. Za mě teda vidím jako jasného favorita Nasrata Haqparasta.

185 lbs: Andrew Sanchez (11-5) vs. Wellington Turman (16-5)

Tady to vidím tak, že Turman to bude chtít vzít na zem, kde v BJJ mu to hodně šlo a vyhrál několik zajímavých BJJ turnajů. Soupeř je určitě lepší striker, ale i kvalitní zemař. Co mu ale v postoji moc nejde, to je čtení úderů a obrana. Sází spíše na svoji tvrdost a odolnost vůči úderům. Vidím to spíš na grapplingový souboj, kde to bude vyrovnané. Vidím to 50/50. Tipnu Turmana.

145 lbs: Justin Jaynes (16-4) vs. Gavin Tucker (11-1)

Další zápas, který bude hodně vyrovnaný. Tucker je daleko techničtější a myslím, že bude čekat na chybu soupeře. Jaynes je agresivnější a přímočařejší typ bojovníka. Můj tip je, že Tucker bude chytřejší a soupeře naboduje.

145 lbs: Youssef Zalal (9-2) vs. Peter Barrett (11-3)

Barrett debutuje v UFC. Je to souboj strikingu a grapplingu, kde Barrett je výborný striker a Zallal je kvalitní wrestler a zemař, takže game plan bude jasný. Barrett bude muset mít dobrou obranu proti takedownům a Zallal dobré oko proti soupeřovým úderům. Můj tip je Zallal. Zvítězí buď technikou na zemi nebo GnP.

135 lbs: Ali Al Qaisi (8-3) vs. Irvin Rivera (9-5)

Rivera v debutu jasně prohrál s Chikadzem, což jsem tipoval. Nyní jde po krátké době opět do boje. Soupeř je celkem nevýrazný bojovník. Má bilanci 8-3. Nikterak nevyniká v nějakém stylu boje, dalo by se říci, že je to hodně nudný bojovník. Rivera taky není žádný zázrak. Bojuje hodně ze vzdálenosti, většinou je hodně předvídatelný. Čekám nudný boj a nejspíš vyhraje Rivera na body.

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: vlastní text

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ