DomůSázení na MMAUFC on ESPN 10: Eye vs. Calvillo - Tipy podle Marka Berga

UFC on ESPN 10: Eye vs. Calvillo – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC on ESPN 10: Eye vs. Calvillo, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

125 lbs: Jessica Eye (15-7) vs. Cynthia Calvillo (8-1-1)

Tady si myslím, že i když Eye nenavážila, což se jí stalo už s minulou soupeřkou, tak z posledních 5 zápasů prohrála akorát z Shevchenko na head kick a umí soupeřku nabodovat a takticky bitvu zvládnout. Co se týče Calvillo, tak prohrála akorát s Esparzou. Je dobrá postojářka. Bude to pěkný zápas, ale věřím víc Eye, že zápas zvládne takticky a vyhraje na body.

185 lbs: Karl Roberson (9-2) vs. Marvin Vettori (14-3-1)

Tady je hodně zlá krev a další zápas, kde se nenavážilo, což po tom jejich prvním incidentu ještě přileje olej do ohně. Takže to bude celkem divácky zajímavý zápas. Roberson je bývalý dobrý kickboxer, který má super postoj a dobrou obranu proti takedownům. Vettori má takový hodně buldočí styl. Nalepí se na soupeře, hodně snese a má dobrý box. Od poloviny zápasu má většinou horší pohyb. I když mu to nepřeji, tak ze sportovního hlediska víc věřím Robersonovi.

135 lbs: Merab Dvalishvili (10-4) vs. Gustavo Lopez (11-4)

Lopez nahradil Borga, který odstoupil ze zápasu. Tady bych vyzdvihl Merabovu fyzičku, protože on je opravdu jako motorová myš. Navíc s kvalitním wrestlingem a parádními technikami. Říkají mu druhý Clay Guida v mladším provedení a to přirovnání je na místě. Je to takový blázen v dobrém slova smyslu. Soupeř je šampion organizace Combate Americas. Celkem zajímavá premiéra v UFC. Věřím zde víc Dvalishvilimu.

145 lbs: Andre Fili (20-7) vs. Charles Jourdain (10-2)

Fili je zkušený bojovník. Je hodně všestranný a v minulých zápasech ukázal tvrdou bradu. Soupeř nemá moc zápasů v UFC. A i když je talentovaný a ten KO úder v ruce má, tak víc věřím Filimu kvůli jeho komplexnosti a zkušenostem.

125 lbs: Jordan Espinosa (14-7) vs. Mark de la Rosa (11-4)

Asi nejtěžší zápas na kartě. Oběma se v poslední době úplně nedařilo, mají sérii proher. De la Rosa je o trošku lepší v postoji. Espinosa je lepší a silovější zápasník. Těžko říct, ale myslím si, že Espinosa vyhraje na body.

155 lbs: Charles Rosa (12-4) vs. Kevin Aguilar (17-3)

Rosa bojoval na UFC 249, kde prohrál. Soupeř jde také po dvou porážkách. Rosa je hodně technický bojovník s dobrou výdrží a tvrdou bradou. Aquilar je spíš striker. Oba potřebuji vyhrát. Tady víc budu věřit techničtějšímu Rosovi.

125 lbs: Mariya Agapova (8-1) vs. Hannah Cifers (10-5)

Další debut v UFC. Cifers nedávno bojovala na turnaji Wodley vs. Burns, kde prohrála na páku na koleno (kneebar). Za mě jít do zápasu takhle rychle a po dvou porážkách není úplně šťastné rozhodnutí, i když má hodně zkušeností. Agapová zápasila v Invictě a trénuje v American Top Teamu. Měla dost času se připravit a není to vůbec nezkušená zápasnice a je hodně silová. Věřím jí víc a za mě zažije vítězný debut.

135 lbs: Julia Avila (7-1) vs. Gina Mazany (6-3)

Avila má rekord 8:1. Naposledy zápasila na turnaji UFC 239, kde vyhrála. Dlouho teď nezápasila, protože pár zápasů jí zrušili. Za mě je to nadějná zápasnice, hodně všestranná a myslím si, že v bantamové divizi bude stoupat. Soupeřka se dostala zpět do UFC, kde předtím po třech prohrách skončila. Pak jeden zápas mimo UFC vyhrála a je zpět. Myslím si, že Mazany nemá Avilu čím překvapit a za mě Avila vyhraje přesvědčivě na body.

125 lbs: Tyson Nam (18-11-1) vs. Zarrukh Adashev (3-1)

Tak Adashev má ve 27 letech pouze 4 zápasy v MMA, ale má hodně zkušeností v kickboxu. V MMA má 3 výhry v řadě, ale jelikož vzal ten zápas týden před turnajem, tak úplně natrénováno mít nebude. Nam má celkem špatnou sérii. Musí vyhrát a věřím, že se dobře připraví a zvládne to. Oba jsou kvalitní postojáři. Čekám vyrovnané první kolo, ale pak čekám výhru Nama, protože Adashev bude mít díky krátké přípravě problémy s fyzičkou.

170 lbs: Anthony Ivy (8-2) vs. Christian Aguilera (13-6)

Oba debutují v UFC. Aquilera má za sebou 2 výhry, před tím i 2 prohry. Je to celkem neznámý bojovník. Hodně ukončuje zápasy na KO/TKO. Ivy má 5 výher v řadě a co ho zdobí, to je kvalitní pohyb a dobré oko. Navíc si bude po 5 výhrách hodně věřit. Čekám opatrný zápas a výhru Ivyho.

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ