DomůUFCUFC pomůže Khamzatu Chimaevovi. „Borz” odletěl do USA, aby se mohl léčit

UFC pomůže Khamzatu Chimaevovi. „Borz” odletěl do USA, aby se mohl léčit

Khamzat Chimaev odletěl do USA, aby se tam vyléčil z následků onemocnění koronavirem. Zápasník se po prodělaném onemocnění neustále potýkal se zdravotními problémy, kterých se nemohl zbavit.

Zdroj: ufc.com

“Borz” musel kvůli onemocnění a jeho následkům opakovaně zrušit zápas proti Leonu Edwardsovi. Nadále však trpí problémy s dýcháním, což se samozřejmě výrazně negativně projevuje na kondici. Jak potvrdili někteří zápasníci, kteří se připravují v klubu Allstars ve Švédsku, kde trénuje i Chimaev, zápasník během tréninků neustále kašlal a bylo vidět, že má obrovské problém s kondicí.

Podle svého manažera byl Chimaev v takovém stavu, že nebyl schopen zápasit více než dvě kola. A už po prvním kole potřeboval pořádnou pauzu, protože byl vyčerpaný. Docházelo prý i k situacím, že “Borz” po tréninku nemohl dojít do svého pokoje a usínal v hotelovém lobby.

UFC se nyní rozhodlo Khamzatovi pomoci. Podle manažera Aliho Abdelazize se Chimaev vydal do USA, kde se mu dostane takové lékařské péče , aby se plně zotavil. Abdelaziz věří, že se zápasník bude moci do oktagonu vrátit už v červnu. Prioritou však zůstává bojovníkovo zdraví.

Chimaev (9-0) se stal miláčkem fanoušků poté kdy v UFC vyhrál tři zápasy během 66 dní. V posledním zápase mu stačilo pouhých 17 vteřin na to, aby knokautoval Geralda Meerschaerta. “Borz” mnohokrát opakoval, že je připravený bojovat každý týden, ale jak je vidět, jeho plány zhatily zdravotní problémy. Nyní je tak jeho jediným cílem uzdravit se.

Zdroj: Twitter Brett Okamoto | ESPN | UFC


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ