DomůUFCUkrajinský bojovník UFC kritizuje Khabiba Nurmagomedova, že mlčí o ruské invazi

Ukrajinský bojovník UFC kritizuje Khabiba Nurmagomedova, že mlčí o ruské invazi

Ihor Potieria poslal bývalému šampionovi lehké váhy UFC otevřený vzkaz, v němž kritizuje jeho mlčení k probíhající ruské invazi na Ukrajině.

Rusko pokračuje ve válce na Ukrajině, která vede k vysídlení více než milionu občanů a stovkám civilních obětí. Ukrajinský bojovník UFC nyní vyzývá Khabiba Nurmagomedova, aby se proti zvěrstvům ozval.

“Milovaly tě miliony lidí,” uvedl Ihor Potiera v příspěvku na Instagram stories. “Byl jsi příkladem a vzorem v mnoha tělocvičnách bojových umění. Svou kariéru jsi začal na Ukrajině. Mluvil jsi o cti a víře. A teď jsi ticho.”

Není to poprvé, co byl Nurmagomedov vyzván, aby se zabýval probíhající celosvětovou krizí. Loni byl kritizován za to, že se nevyjádřil k pádu Kábulu a následnému převzetí moci Tálibánem v Afghánistánu.

Khabib Nurmagomedov se dlouhodobě vyjadřuje k tématům, která se týkají muslimů. V říjnu 2020 si tento bojovník vzal na mušku Emmanuela Macrona a přivolal na francouzského prezidenta Boží hněv kvůli jeho výrokům o islámu poté, co byl na pařížském předměstí sťat středoškolský učitel za to, že v hodině o svobodě slova ukazoval žákům karikatury proroka Mohameda. Vyjádřil se také k probíhající humanitární krizi v Jemenu.

Stojí za zmínku, že Nurmagomedov se již dříve setkal s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, a to po svém vítězství nad bývalým šampionem Conorem McGregorem v roce 2018 . Nurmagomedov se rovněž několikrát setkal s čečenským diktátorem Ramzanem Kadyrovem, jehož armáda se také účastní probíhajícího ruského vojenského tažení.

Ihor Potieria, který si v září 2021 vysloužil smlouvu s UFC po vítězství v prvním kole TKO proti Lukaszovi Sudolskému v soutěži Dana White’s Contender Series, také kritizoval ruského bojovníka MMA Alexandra Shlemenka, a to za jeho pokračující podporu ruského útoku na Ukrajinu.

“Nejsi bojovník,” uvedl Potieria v příběhu na Instagramu, který doprovázel Shlemenkovu fotografii. “Jsi komplicem vraha.”

Zdroj: Instagram Ihor Potieria | LowKickMMA

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ