DomůUFCUkrajinský bojovník UFC kritizuje Khabiba Nurmagomedova, že mlčí o ruské invazi

Ukrajinský bojovník UFC kritizuje Khabiba Nurmagomedova, že mlčí o ruské invazi

Ihor Potieria poslal bývalému šampionovi lehké váhy UFC otevřený vzkaz, v němž kritizuje jeho mlčení k probíhající ruské invazi na Ukrajině.

Rusko pokračuje ve válce na Ukrajině, která vede k vysídlení více než milionu občanů a stovkám civilních obětí. Ukrajinský bojovník UFC nyní vyzývá Khabiba Nurmagomedova, aby se proti zvěrstvům ozval.

“Milovaly tě miliony lidí,” uvedl Ihor Potiera v příspěvku na Instagram stories. “Byl jsi příkladem a vzorem v mnoha tělocvičnách bojových umění. Svou kariéru jsi začal na Ukrajině. Mluvil jsi o cti a víře. A teď jsi ticho.”

Není to poprvé, co byl Nurmagomedov vyzván, aby se zabýval probíhající celosvětovou krizí. Loni byl kritizován za to, že se nevyjádřil k pádu Kábulu a následnému převzetí moci Tálibánem v Afghánistánu.

Khabib Nurmagomedov se dlouhodobě vyjadřuje k tématům, která se týkají muslimů. V říjnu 2020 si tento bojovník vzal na mušku Emmanuela Macrona a přivolal na francouzského prezidenta Boží hněv kvůli jeho výrokům o islámu poté, co byl na pařížském předměstí sťat středoškolský učitel za to, že v hodině o svobodě slova ukazoval žákům karikatury proroka Mohameda. Vyjádřil se také k probíhající humanitární krizi v Jemenu.

Stojí za zmínku, že Nurmagomedov se již dříve setkal s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, a to po svém vítězství nad bývalým šampionem Conorem McGregorem v roce 2018 . Nurmagomedov se rovněž několikrát setkal s čečenským diktátorem Ramzanem Kadyrovem, jehož armáda se také účastní probíhajícího ruského vojenského tažení.

Ihor Potieria, který si v září 2021 vysloužil smlouvu s UFC po vítězství v prvním kole TKO proti Lukaszovi Sudolskému v soutěži Dana White’s Contender Series, také kritizoval ruského bojovníka MMA Alexandra Shlemenka, a to za jeho pokračující podporu ruského útoku na Ukrajinu.

“Nejsi bojovník,” uvedl Potieria v příběhu na Instagramu, který doprovázel Shlemenkovu fotografii. “Jsi komplicem vraha.”

Zdroj: Instagram Ihor Potieria | LowKickMMA


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ