DomůOstatníUsyk a Joshua si přišli na desítky milionů dolarů! Kolik dostali Edwards...

Usyk a Joshua si přišli na desítky milionů dolarů! Kolik dostali Edwards a Usman?

O uplynulém víkendu jsme měli možnost sledovat velký odvetný zápas o titul šampiona těžké váhy v boxu mezi Oleksandrem Usykem a Anthonym Joshuou. Ukrajinský boxer své pásy obhájil, když po dvanácti kolech opět zvítězil na body.

Byl to velmi kvalitní box ve vysokém tempu. Joshua byl tentokrát na Usyka lépe připraven a byl to vyrovnanější zápas než v prvním případě, přesto na ukrajinského šampiona nestačil. Usyk se opět prezentoval perfektním pohybem, úhyby, kombinacemi a vždy dokázal odpovědět na Joshuovy dobré pasáže.

Informace o výplatách obou boxerů nejsou zcela jednotné a v různých zdrojích se trochu liší. Nejčastěji uváděný základní plat Usyka i Joshuy se však pohybuje kolem 75 milionů dolarů! S dalšími bonusy a sponzorskými odměnami by to mohlo být přes 100 milionů pro každého. Ale to jsou jen hrubé odhady.

Základní platy jsou v tomto případě tak vysoké proto, že se zápas konal v Saúdské Arábii a bohatí šejkové byli ochotni zaplatit velké peníze za to, že se tam zápas uskuteční. Výplaty jsou stejné, protože Usyk souhlasil s odvetou pouze pod podmínkou, že výdělky budou rozděleny v poměru 50:50.

O víkendu se konal také turnaj UFC 278, během kterého mohli fanoušci vidět titulový zápas ve veltrové váze. Nabízí se tedy srovnání výdělků bojovníků, kteří bojují v boxu a MMA o tituly světových šampionů.

Výdělky hlavních protagonistů galavečera UFC 278

Kamaru Usman: $642,000 ($600,000 za zápas, $42,000 mediální povinnosti)

Leon Edwards$432,000 ($350,000 za zápas, $50,000 bonus za výkon večera, $32,000 mediální povinnosti)

Když se podíváme čistě na základní plat (nebudeme brát ohled na procenta z PPV a sponzorské odměny) vidíme, že nejlepší boxeři si přijdou na více než stonásobek toho, co si vydělají nejlepší MMA zápasníci. A to v době, kdy box celosvětově stagnuje a MMA naopak zažívá obrovský boom.

Zdroj: BJ Penn


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ