DomůOstatníUsyk a Joshua si přišli na desítky milionů dolarů! Kolik dostali Edwards...

Usyk a Joshua si přišli na desítky milionů dolarů! Kolik dostali Edwards a Usman?

O uplynulém víkendu jsme měli možnost sledovat velký odvetný zápas o titul šampiona těžké váhy v boxu mezi Oleksandrem Usykem a Anthonym Joshuou. Ukrajinský boxer své pásy obhájil, když po dvanácti kolech opět zvítězil na body.

Byl to velmi kvalitní box ve vysokém tempu. Joshua byl tentokrát na Usyka lépe připraven a byl to vyrovnanější zápas než v prvním případě, přesto na ukrajinského šampiona nestačil. Usyk se opět prezentoval perfektním pohybem, úhyby, kombinacemi a vždy dokázal odpovědět na Joshuovy dobré pasáže.

Informace o výplatách obou boxerů nejsou zcela jednotné a v různých zdrojích se trochu liší. Nejčastěji uváděný základní plat Usyka i Joshuy se však pohybuje kolem 75 milionů dolarů! S dalšími bonusy a sponzorskými odměnami by to mohlo být přes 100 milionů pro každého. Ale to jsou jen hrubé odhady.

Základní platy jsou v tomto případě tak vysoké proto, že se zápas konal v Saúdské Arábii a bohatí šejkové byli ochotni zaplatit velké peníze za to, že se tam zápas uskuteční. Výplaty jsou stejné, protože Usyk souhlasil s odvetou pouze pod podmínkou, že výdělky budou rozděleny v poměru 50:50.

O víkendu se konal také turnaj UFC 278, během kterého mohli fanoušci vidět titulový zápas ve veltrové váze. Nabízí se tedy srovnání výdělků bojovníků, kteří bojují v boxu a MMA o tituly světových šampionů.

Výdělky hlavních protagonistů galavečera UFC 278

Kamaru Usman: $642,000 ($600,000 za zápas, $42,000 mediální povinnosti)

Leon Edwards$432,000 ($350,000 za zápas, $50,000 bonus za výkon večera, $32,000 mediální povinnosti)

Když se podíváme čistě na základní plat (nebudeme brát ohled na procenta z PPV a sponzorské odměny) vidíme, že nejlepší boxeři si přijdou na více než stonásobek toho, co si vydělají nejlepší MMA zápasníci. A to v době, kdy box celosvětově stagnuje a MMA naopak zažívá obrovský boom.

Zdroj: BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ