Video: Jeden z nejtěžších knokautů v celé historii UFC

UFC dává vzpomenout svým fanouškům na první souboj Gabriela Gonzagy s Mirko “Cro Copem” Filipovićem, který se uskutečnil 21. dubna 2007 na turnaji UFC 70 v Manchesteru.

Embed from Getty Images

Vítěz tohoto zápasu získal status vyzyvatele v boji o pás šampiona těžké váhy.

Mirko Filipović přišel do UFC jako velká hvězda organizace PRIDE. Ve svém debutu v oktagonu knokautoval Eddieho Sancheze a byl jen krok od titulového zápasu, ve kterém by jeho soupeřem byl Randy Couture.

V rozhodujícím utkání se však musel sklonit před uměním Gabriela Gonzagy. Ten do zápasu s Filipovićem šel s bilancí 6-1 a sérií tří vítězství v řadě.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=468&v=moJEqRpMHxw&feature=emb_logo

Gonzaga porazil legendárního Chorvata jeho vlastní zbraní. V posledních sekundách prvního kola vystřelil high kick, trefil “Cro Copovu” hlavu a poslal jej na zem.

Senzační vítězství Gonzagy je dodnes považováno za jedno z největších překvapení v historii MMA a zmiňovaný knokaut jako jeden z nejbrutálnějších v historii UFC.

Brazilec sice v tomto utkání zvítězil, ale v následném souboji o titul prohrál s Randy Couturem TKO.

“Cro Cop” se s Gonzagou utkali po osmi letech ještě jednou, na turnaji UFC v Polsku. Chorvatskému bojovníkovi se odveta vydařila. Ve třetím kole Gonzagu knokautoval.

Zdroj: MMA Junkie | Youtube UFC

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCVideaZahraniční MMA