Vrátí se ještě Khamzat Chimaev do oktagonu UFC? Vůdce Čečenské republiky Kadyrov intervenuje

V posledních dnech si fanoušci MMA pokládají neustále dokola otázku, jestli se ještě Khamzat Chimaev vrátí do oktagonu. Čečenský zápasník, který reprezentuje Švédsko, totiž prostřednictvím sociálních sítí oznámil konec své kariéry.

Zdroj: UFC

Chimaev řekl, že jeho tělo již není schopno vrátit se do stavu, v jakém bylo předtím, než onemocněl koronavirem. Podle šéfa UFC Dany Whita však Chimaev hovořil o konci kariéry pod vlivem silných emocí a White je přesvědčený o tom, že se “Borz” vrátí do oktagonu už letos v létě.

Nyní se do celé situace vložil také vůdce Čečenské republiky Ramzan Kadyrov, který se snaží ovlivnit rozhodnutí jednoho z nejznámějších sportovců v Čečensku.

Kadyrov s Chimaevem hovořil a pokoušel se jej přemluvit ke změně jeho rozhodnutí.

“Přátelé, určitě jste slyšeli o Khamzatu Chimaevovi, který ohlásil odchod z UFC a konec své kariéry. Nevěřil jsem tomu a tak jsem Khamzatovi zavolal a promluvil jsem s ním.”

“Khamzat řekl, že jeho návrat do formy, po prodělaném onemocnění, se prodlužuje a on chce být ke svým fanouškům upřímný, takže jim nechtěl dávat planou naději.”

“Řekl jsem mu, že všichni v Čečně jsme byli tou zprávou zarmouceni. Připomněl jsem mu, že mladí Čečenci do něj vkládají velké naděje. Fandí mu také miliony lidí v Rusku a na celém světě. Fanoušci mu dají tolik času, kolik bude potřebovat a budou se těšit na jeho návrat do oktagonu.”

“Po našem rozhovoru si Chimaev uvědomil, jak je jeho osoba a jeho příběh důležitý pro každého Čečence a slíbil, že udělá všechno pro to, aby se dostal zpět do formy. V brzké době přiletí do Čečenska, bude rehabilitovat a následně začne trénovat na plné obrátky.”

“Znamená to, že Khamzat neodchází, bude bojovat dál!”

Zdroj: RT Sport | MMA Junkie

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA