DomůUFCZraněná Karolina Kowalkiewicz dostala od lékařů zelenou k odletu do Polska

Zraněná Karolina Kowalkiewicz dostala od lékařů zelenou k odletu do Polska

Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-6), která během turnaje UFC na Novém Zélandu prohrála s Yan Xiaonan (MMA 12-1, 1NC), měla už od prvního kola problémy s okem.

Embed from Getty Images

Polka, i přes zmíněné problémy, bojovala s Číňankou celá tři kola a po zápase se ukázalo, že má zlomenou orbitální kost a narušený oční nerv. Situace vypadala dokonce tak vážně, že lékaři hovořili o operaci. Karolina musela zůstat na Novém Zélandu déle, než sama chtěla, protože podle lékařů by let mohl být pro její zraněné oko nebezpečný.

Nyní se naštěstí situace změnila a Karolina dostala od lékařů zelenou k návratu do vlasti. Eventuální operaci se tak podrobí v Polsku.

Aktuální situaci na svých sítích popsal Lukasz Zaborowski, hlavní trenér Karoliny Kowalkiewicz.

“Právě jsme se vrátili od specialisty. Lékař na zraněné oko aplikoval speciální kapky, provedl řadu testů a rozhodl, že můžeme bezpečně letět do Polska. Odlétáme ve středu. Lékař dal Karolině pokyny na příští dva týdny. Toto období bude zásadní. Po něm přijde rozhodnutí, jestli bude zapotřebí větší operace nebo postačí menší zákrok. Vše se bude odvíjet od toho, jak se bude oko léčit po podávání léků.”

Souboj Karoliny Kowalkiewicz s Yan Xiaonan byl jedenáctým zápasem Karoliny v oktagonu UFC. V posledních čtyřech zápasech prohrála s Jessicou Andrade, Michelle Waterson, Alexou Grasso a Yan Xiaonan a není pravděpodobné, že s ní UFC uzavře další kontrakt.

Zdroj:  Twitter Lukasz Zaborowski | UFC.com

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ