Alexander Gustafsson se vrací – chystá se na debut v těžké váze

Alexander Gustafsson (18-6) se naposledy v oktagonu UFC představil 1. června 2019 na turnaji UFC on ESPN+11, který se konal ve švédském Stockholmu. V zápase s Anthony Smithem (33-15) prohrál a po utkání oznámil odchod do sportovního důchodu.

Embed from Getty Images

V posledních měsících se však čas od času objevily spekulace o tom, že by se “The Mauler” mohl vrátit. Nyní se spekulace změnily v realitu.

Podle nejnovějších zpráv je Gustafssonův návrat naplánován na 25. července. Zajímavostí je, že by se mělo jednat o zápas v těžké váze a jeho soupeřem by měl být Fabricio Werdum (23-9-1).

Alexander Gustafsson se ve své kariéře utkal s těmi nejlepšími zápasníky polotěžké váhy. Na turnaji UFC 165 v roce 2013 zápasil s Jonem Jonesem (26-1) a prohrál s ním na body po neobyčejně vyrovnaném souboji. Mnozí tento zápas označují za nejlepší utkání polotěžké váhy v historii UFC. Sama organizace tento názor sdílí také a tento zápas uvede do Síně slávy UFC.

Fabricio „Vai Cavalo” Werdum bojoval kromě UFC také v takových organizacích, jako Strikeforce nebo PRIDE FC. V roce 2010 šokoval celý svět, když porazil legendárního Fedora Emelianenka (39-6) a přerušil tak jeho fenomenální šňůru 27 výher v řadě. Pás šampiona těžké váhy získal na turnaji UFC 188, kde porazil Caina Velasqueze (14-3). Aktuálně má za sebou dvě porážky v řadě. Ve svém posledním zápase na turnaji UFC 249 prohrál s Alexeyem Oleynikem (59-13-1).

Zdroj: MMA Fighting

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA