DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Woodley vs. Burns - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Woodley vs. Burns – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Woodley vs. Burns, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

170 lbs: Tyron Woodley (19-4-1) vs. Gilbert Burns (18-3-0)

Očekávám opatrný zápas. Wodley neměl jako šampion úplně hezké zápasy. Umí soupeře dobře nabodovat, má dobrý wrestling, obrovskou sílu a dobrý postoj a stabilitu. Ale v těch zápasech, kdy už měl titul tak až moc přemýšlel a bál se rizika. Co se týče soupeře tak v ruce má celkem slušný KO úder. V postoji si myslím, že má šanci být vyrovnaný soupeř. Na zemi také umí, ale v tom wrestlingu má rezervy. Takže za mě Woodley. Doufám, že se poučí a vyhraje.

265 lbs: Blagoy Ivanov (18-3-0) vs. Augusto Sakai (14-1-1)

Ivanov má dobrou práci ze vzdálenosti, protože většinou nastupuje proti vyšším soupeřům a z druhé strany je i dost nepříjemný u klece v klinčích. Umí se nalepit na soupeře, umí si najít prostor na strh a na zemi je docela dobrý. Jeho soupeř Sakai vypadá, jako kdyby sklapovačku udělal naposledy při tělocviku na základce a ten jeho styl je založený na dobrém postoji. Pořád tlačí kupředu. V postoji je hodně tvrdý a myslím si, že na něj budou ty strhy platit, protože Ivanov ho bude schopný unavit a ukončit. Jedinou šanci pro Sakaie vidím v dobře trefeném úderu nebo kopu. I když porazil Arlovského, tak 55:45 vidím Ivanova jako vítěze. Ten jeho styl Brazilci sedět nebude.

145 lbs: Billy Quarantillo (13-2-0) vs. Spike Carlyle (9-1-0)

Tady Carlyle vyhraje. Má strašnou dynamiku do strhu a je hodně dobrý v BJJ. Když soupeře dostane na zem, většinou ho ukončí. Soupeř je v postoji hodně s rukama dole a spoléhá také na submise a boj na zemi, ale tady podle mě narazí a “Ginger” vyhraje.

155 lbs: Roosevelt Roberts (9-1-0) vs. Brok Weaver (15-4-0)

Za mě Roberts. Je to komplexní MMA bojovník, který je technicky vyspělý na zemi i v postoji a u pletiva. Soupeř je indián. Tvrdý chlap s obrovským srdcem a parádním postojem, co zápasil i v Bare Knuckle. Ale věřím Robertsovi. Soupeřův postoj dokáže eliminovat a vyhraje jeho komplexnost.

115 lbs: Mackenzie Dern (7-1-0) vs. Hannah Cifers (10-4-0)

Tak souboj postojářky proti wrestlerce. Cifers zápasila s daleko těžšími soupeřkami a v postoji je rychlá a přesná a umí dobře bránit strhy. Její soupeřka má velkou sílu v úderech, ale často do nich přepadá. Ale jakmile se dostane k soupeřce blízko, tak ji dokáže hodit a soupeřku ukončit. Za mě opět těžký zápas, kde můžou vyhrát obě zápasnice. Mírně favorizuji Dern.

125 lbs: Katlyn Chookagian (13-3-0) vs. Antonina Shevchenko (8-1-0)

Tady si myslím že Shevchenko může narazit, protože Chookagian má dlouhý rozsah v rukou i nohou a umí toho dobře využít. Ovšem Shevchenko, kromě kvalitního thaiboxu, už ukázala, že ani zem ji není cizí. Po boku sestry Valentiny, která už Chookagian porazila, může vyhrát, ale bude to obtížné. Za mě zase těžký zápas a opravdová zkouška pro Shevchenko. Myslím si ale, že Chookagian vyhraje.

170 lbs: Daniel Rodriguez (11-1-0) vs. Gabriel Green (9-2-0)

Green na poslední chvíli nahradil zraněného Hollanda. Je to postojář. Nemá takové rozpětí jako Holland. Podle mě je Rodriguez v postoji daleko kvalitnější. Byla by velká náhoda, kdyby vyhrál Green.

205 lbs: Jamahal Hill (7-0-0) vs. Klidson Abreu (15-4-0)

Hill je dobrý postojář. Má to 7:0, ale jeho slabinou je obrana proti takedownům a celkově práce na zemi. Jeho soupeřem je Brazilec, který není špatný v postoji. Je hodně velký, umí pracovat s váhou a jeho doménou jsou takedowny, práce na zemi a submise. Je prostě hodně komplexní a za mě s přehledem vyhraje.

125 lbs: Tim Elliot (15-10-1) vs. Brandon Royval (10-4-0)

Tak opět střet stylů. Elliot je tvrdý a rychlý v postoji a občas až moc chce a dělá chyby. Jeho soupeř je v postoji nic moc a sází na boj na zemi. Tam umí hrozit submisemi. Myslím si ale, že vyhraje Elliot na TKO.

135 lbs: Louis Smolka (16-6-0) vs. Casey Kenney (13-2-1)

Tak Kenney je bývalý thaiboxer a tvrdý chlapík v postoji. Naproti tomu Smolka je komplexní MMA zápasník který většinou prohraje na banální chybu, kterou si nepohlídá. Všiml jsem si, že tak úplně nemá rád dlouhé výměny. Ten postoj mu nesedí. Smolka je vysoký, komplexní. Těžko hodnotit, ale myslím si, že vyhraje Kenney na KO nebo TKO.

135 lbs: Chris Gutierrez (14-3-1) vs. Vince Morales (9-4-0)

Oba podobní stylově. Jejich zápasy jsem viděl poprvé, ale víc věřím Gutierrezovi. Měl by mít více zkušeností, zápasil hodně i v Rusku. Morales má hodně dobrá první kola, ale pak jde hodně do ústupu a často mu odejde fyzička.

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ