DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Moraes vs. Sandhagen, který se uskuteční na “Fight Island” ve Spojených arabských emirátech.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

135 lbs: Marlon Moraes (23-6-1) vs. Cory Sandhagen (12-2)

Moraes v zápase s Aldem ukázal super fýzu a rychlost. Ovšem ta přesnost není jeho silná stránka. Má kvalitní obranu proti strhům. Sandhagen naposledy prohrál se Sterlingem, ale v tom zápase určitě ukázal, že snese hodně úderů. Co mu je hodně proti srsti je práce z kontru a z defenzívy. Je zvyklý být dominantnějším bojovníkem a ofenzivním tvůrcem. Můj tip je Sandhagen.

145 lbs: Edson Barboza (20-9) vs. Makwan Amirkhani (16-4)

Barboza je veterán UFC, který teď nemá dobré období. Prohrál tři zápasy v řadě. V této váze jde teprve druhý zápas. Myslím si, že bude mít váhově navrch. Je to kvalitní postojář, lehký na nohou. Špatně se načítá a umí soupeře obdivuhodně překvapit úderem nebo kopem tzv. z pekla. Soupeř je přesný opak. V postoji to je nemastné neslané. Jeho síla je v grapplingu. Myslím si, že pokud ho Barboza nevypne, tak prohraje. Víc věřím Amirkhanimu.

265 lbs: Marcin Tybura (19-6) vs. Ben Rothwell (38-12) 

Nejsem fanoušek ani jednoho z nich. Oba jsou na tom technicky stejně špatně. Nejsou schopní udělat souvislou kombinaci úderů. O práci na zemi nejde ani nic napsat, protože to je ještě horší než postoj. Ale co oba mají, to je strašná síla v úderech a obrovsky tvrdá brada. Vydrží opravdu nesmysl úderů, z čehož těží. Myslím si, že vyhraje Rothwell, ale nečekám hezký a technický zápas. Spíš uvidíme takovou hospodskou rvačku.

185 lbs: Markus Perez (12-3) vs. Dricus Du Plessis (14-2)

Du Plessis debutuje v UFC a moc se na to těším, protože dokázat ukončit 14 vítězství před limitem ze 16 zápasů, to je paráda. Je kvalitní a rychlý v postoji, ale není špatný ani na zemi. Jeho nevýhodou by mohla být fyzička. hodně sází na začátky kol a ty závěry už nejsou úplně top. Jeho soupeř je nekonzistentní bojovník. Nemá úplně dobrý pohyb. V postoji spíš jen naznačuje a trefuje z ústupu. Zem taky není žádná sláva a jeho obrana proti takedownům je hodně slabá. Víc budu věřit debutantovi.

265 lbs: Alan Baudot (8-1) vs. Tom Aspinalli (8-2)

Aspinall asi největší favorit, co se týče zápasů na kartě. Je strašně agresivní. Má v průměru 13.33 úderů za minutu a se svou tvrdou bradou se přestřelek vůbec nebojí. Baudot bude debutovat. Je kvalitním postojářem, ale silově je podle mě jinde a víc věřím Aspinallovi.

145 lbs: Youssef Zalal (10-2) vs. Ilia Topuria (8-0)

Zalal vstoupil do UFC parádně. Jeví se jako komplexní bojovník. Co bych vyzdvihl, to je jeho pohyb při obraně v postoji. Dobře čte soupeře a má dobrou obranu proti strhům. Je to hodně vyrovnaný a komplexní zápasník. Soupeř má bilanci 8:0, s tím ze 7 zápasů ukončil v prvním kole. Stejně bych však vsadil na komplexnost a bojové IQ. Zalal je u mě favorit.

185 lbs: Tom Breese (11-2) vs. KH Bhullar (8-0)

Bresse to má v UFC 4:2. Je kvalitní boxer, má tvrdou zadní ruku a hodně používá calf kicky. Není žádný rychlík, spíš se snaží hodně tlačit a calf kicky soupeře zpomalovat. Jeho soupeř debutuje v UFC. Má bilanci 8:0 a hodně podobný styl jako Breese. Myslím si, že by měl zvítězit Breese.

265 lbs: Rodrigo Nascimento (8-0) vs. Chris Daukaus (9-3)

Nascimento je vycházejí hvězdou UFC v těžké váze. Myslím si, že v první desítce rankingu bude do roka. Je držitelem černého pásku v BJJ a má i rychlé ruce a dobrý pohyb. Technicky je na tom hodně dobře a v kritických chvílích vytáhne nějakou super techniku, která mu funguje. Daukas je postojář s kvalitní obranou proti strhům, ale nikdy nešel proti tak dobrému a technickému bojovníkovi. Vyhraje Nascimento.

185 lbs: Impa Kasanganay (8-0) vs. Joaquin Buckley (14-2)

Jasný zápas. Kasanganay jasně porazil Pitola. Je kvalitní postojář. Má hodně lehký, takový K1 styl na vzdálenost. Naučil se dobře wrestlit, ale moc to nepoužívá. Buckley je na tom, co se týká obrany, hodně špatně. Absorbuje hodně úderů. Nevidím nic v čem byl měl být lepší. Vyhraje Kasanganay.

135 lbs: Al Alquaisi (8-4) vs. Tony Kelley (6-2)

Za mě tenhle zápas skončí na body. Kelley je lepší striker, ale taky dostane nesmysl úderů. Soupeř je spíš takový vyčkávací typ, který čeká na chybu a spíš se snaží soupeře nabodovat. Můj tip je Kelley.

145 lbs: Giga Chikadze (10-2) vs. Omar Morales (10-0)

Tohle bude super fight, v UFC, neporažených zápasníků. Bude to parádní boj,kde oba jsou rychlí a agresivní. Oba drží boj spíš v postoji. Asi úplně nevím na koho vsadit, ale spíš jako vítěze vidím Chikadzeho. Měl by být lepší. Je silovější a bude se snažit soupeře unavit u pletiva a nabodovat ho.

135 lbs: Tracy Cortez (7-1) vs. Stephanie Egger (5-1)

Obě to jsou celkem nevýrazné bojovnice. Můj tip je Cortez. V UFC má jednu výhru. Tenhle souboj skončí na body. Ani jedna soupeřka nemá moc snahu ukončovat zápasy. Ale Cortez je na tom pohybově lépe, rozdá více úderů a má kvalitní obranu.

125 lbs: Tagir Ulenbekov (12-1) vs. Bruno Silva (10-5-2)

Ulabenkov je klasický rusky bojovník, který soupeře trápí na pletivu. Je dobrý wrestler a má kvalitní fyzičku. Na zemi má dobře najeté škrcení na hodně způsobů. Soupeř je po dvou prohrách. Naposledy prohrál s Davidem Dvořákem. Umí se kvalitně hýbat a na zemi má kvalitní obranu na submise. Ten nátlakový styl boje a wrestling Rusa mu sedět nebude a odejde na fyzičku. Můj tip je Ulenbekov.

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: vlastní text

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ