DomůSázení na MMAUFC 252: Miocic vs. Cormier - Tipy podle Marka Berga

UFC 252: Miocic vs. Cormier – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC 252: Miocic vs. Cormier, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

265 lbs: Stipe Miocic (19-3) vs. Daniel Cormier (22-2) 

Za mě obrovský zápas, který píše dějiny UFC. Dva velikáni, kteří to navzájem mají 1-1. Oba jsou stylově odlišní. Cormier půjde určitě po wrestlingu, kde je vynikající a Miocic je zase kvalitní postojář, který má dobrou obranu proti takedownům a jelikož díky dlouhým pažím a výšce dobře trefuje soupeře na vzdálenost, je v postoji opravdu hodně nebezpečný. Co bych ale chtěl vyzdvihnout je i Cormierův box. Ten není vůbec špatný. Oba jsou tvrdí a myslím si, že po zápase kariéru ukončí oba. Těžké tipnout. Trošku víc věřím Miocicovi, ale obávám se té malé klece, která Cormierovi nahrává. Můj tip tohoto epického souboje je Stipe.

135 lbs: Sean O’Malley (12-0) vs. Marlon Vera (15-6-1)

O´Malley je rostoucí hvězda v bantamové divizi. Má skvělý pohyb a vytříbené oko. Soupeř je kvalitní, takže určitě super prověrka, ale O´Malley je schopný ho porazit a je to můj favorit.

265 lbs: Junior Dos Santos (21-7) vs. Jairzinho Rozenstruik (10-1)

No tenhle zápas je těžké bodovat. Za mě Santos se celkem chytil porazil Lewise, ale poté měl soupeře z nižších pater divize. Podobně to měl Rozenstruik. Když si vzpomenu na zápas s Alistairem, tak to bylo o prsa čínské baletky. Za mě Santos prohraje. Ta jeho brada už je celkem skleněná a Rozenstruik umí úderem uspat soupeře. Je v zápase těžší a i celkem pohyblivý. Pro Santose ale vidím cestu v polotěžké váze, tam bych ho rád viděl.

135 lbs: John Dodson (22-11) vs. Merab Dvalishvili (11-4)

Dvalishvili je hodně energický bojovník s velkou četností úderů. Hodně mění střehy a tempo zápasu a je dobrý ve čtení úderů soupeře. Jeho soupeř je takový bojovník, který střídá výhry s prohrami a v obraně má velká okénka. Za mě Dvalishvili velký favorit.

155 lbs: Jim Miller (34-14) vs. Vinc Pichel (12-2)

Miller je veterán UFC. Je to komplexní bojovník, ale raději bere zápas na zem. Je kvalitní wrestler. Pichel ale dokázal porazit Robertse. Je kvalitní postojář, s dobrou takedown defense a bude to vyrovnaný zápas. Pichel dlouho nezápasil. Víc tady věřím Millerovi. Ale jak píšu, čekám vyrovnanou bitvu.

115 lbs: Livia Renata Souza 13-2) vs. Ashley Yoder (7-5)

Yoder má v UFC bilanci 2-4, což není úplně oslnivé. Hodně trefuje v postoji, ale bojí si jít po ukončení, což jí stálo výhru v několika zápasech. Souza je zemařka, která je v postoji hodně podprůměrná. Sama sice zem umí, ale takedown defense má slabou. Ale tady ji nebude potřebovat a měla by vyhrát. Yoder je podle mě více než hratelná a porazí ji bez problémů.

265 lbs: Chris Daukaus (8-3) vs. Parker Porter (10-5)

Upřímně Daukas mě v posledním zápase překvapil svým postojem a pohybem. Porter dokázal z 8 zápasů 7 vyhrát na KO/TKO. Je více komplexní, dokáže se spolehnout na postoj i zem a v tom vidím cestu k vítězství, protože bude mít i plán B, kdyby to v postoji nešlo. Za mě vyrovnaný boj, ale Porter by měl zvítězit.

115 lbs: Felice Herrig (14-8) vs. Virna Jandiroba (15-1)

Tenhle zápas bude za mě nuda. V postoji jsou na UFC obě hodně podprůměrné. Obě spíš boxují na jeden dva údery a navíc dostávají velké množství úderů. Mají kvalitní obranu proti hodům. Můj tip je Jandiroba na body, ale tohle nebude hezký zápas.

145 lbs: Herbert Burns (11-2) vs. Daniel Pineda (28-13)

Burnsova bilance v UFC je 2-0. Je to silový zemař, kterému to v postoji moc nesvědčí a jeho gameplan bude jasný. Pineda se vrací do UFC po 8 letech. Jeho styl je postojářský, ale jeho obrana proti strhům je špatná. Ve statistice má 25%, což je tristní. V tomto zápase favorizuji Burnse.

145 lbs: TJ Brown (14-7) vs. Danny Chavez (10-5)

Brown má za sebou v UFC jeden zápas a ten prohrál. Je to kvalitní postojář s dobrým pohybem a obranou a za mě patří k nováčkům, kteří mají šanci udržet se v UFC. Chaveze čeká debut v UFC. Je to také postojář. Čekám pěknou štípanou, ale Brown mě přijde kreativnější a navíc první zápas v UFC už má za sebou, takže i psychicky by na tom měl být lépe a věřím že vyhraje.

145 lbs: Kai Kamaka III (7-2) vs.Tony Kelley (5-1)

No v tomto zápase vůbec nevím, koho tipnout. Jsou to noví bojovníci v UFC. Kamaka bojoval v LFA a Bellatoru. Kelley se vrací do klece po více než roce. Má pět výher z šesti profi zápasů v MMA. Oba jsou stylově podobní. Kvalitní boxeři. Za mě tipuji Kamaku.

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ