DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

185 lbs: Derek Brunson (20-7) vs. Edmen Shahbazyan (11-0)

Zápas, kde bude mladíček Edmen v roli outsidera. Shahbazyan je podle mého názoru jedna z nadějí a budoucností této divize, ale čeká ho těžký protivník. Derek je výborný a tvrdý postojář. Očekávám štípanou v postoji, ale myslím si, že pro mladého zápasníka bude Derek velké sousto. Za mě tedy Brunson .

125 lbs: Joanne Calderwood (14-4) vs. Jennifer Maia (17-6-1)

Zápas, který se vlastně uskuteční čirou náhodou poté, kdy oběma zápasnicím odpadla soupeřka, ať už kvůli koronaviru nebo zranění. Zápas, který asi může zamotat divizi v tom smyslu, že vítězka se může stát novou vyzyvatelkou. Calderwood je hodně nátlaková bojovnice s dobrou fyzičkou a četností úderů, v kombinaci s dobrým pohybem. Soupeřka má dobrý základ v thai boxu a BJJ, ale jako správná Brazilka umí skvěle bojovat na zemi. Kupodivu ve většině zápasů bojuje v postoji, což si myslím, že nebude správná cesta proti Calderwood. Můj tip Calderwood s tím, že v postoji ji bude schopná ukončit.

170 lbs: Vicente Luque (18-7-1) vs. Randy Brown (12-3)

Na tenhle zápas se hodně těším, protože jsem fanouškem Luqueho. Jeho styl je parádní, umí perfektně časovat údery, má dobrý pohyb v kombinacích a velkou sílu. Navíc má 7 výher z posledních 8 zápasů. Soupeř je dobrý boxer a má velkou sílu, umí dobře soupeře svazovat a vysilovat, ale myslím si, že zde to bude nad jeho síly a věřím ve výhru Luqueho.

155 lbs: Bobby Green (25-10-1) vs. Lando Vannata (11-4-2)

Vannata je spíše silový zápasník s ortodoxním postojem, který sází na precizní kombinace a sílu. Soupeř je kvalitní boxer a zároveň kvalitní bojovník BJJ a tím, jak je hodně všestranný věřím, že dokáže najít nějakou skulinu ve Vannatově obraně a na něco ho utáhnout.

185 lbs: Kevin Holland (17-5) vs. Trevin Giles (12-2)

Zde je to zápas, kde Holland vychází z kung fu, což je trošku nezvyklá věc, ale v postoji je dobrý a co se týče práce nohou, umí si skvěle připravit pohyb do kombinací a načasovat správně útok. Soupeř je spíše takový aktivní wrestler, což by Hollandovi mohlo dělat problémy, protože na jeho styl tohle sedět nebude. Ale vzhledem k výšce a dosahu věřím Hollandovi více. Za mě tedy Holland.

135 lbs: Frankie Saenz (12-6) vs. Jonathan Martinez (11-3)

Saenz je takový nevyrovnaný bojovník. Čtyři ze šesti zápasů prohrál. Je celkem přesný v úderech a má dobře naučené i nástupy na strhy, což se proti soupeři, který je v tomto ohledu hodně mizerný, bude určitě hodit. Dlouho nezápasil, ale myslím s,i že má všechny aspekty na své straně a vyhraje.

205 lbs: Ed Herman (24-14) vs. Gerald Meerschaert (31-13)

Zápas dvou zkušených borců, kteří to oba mají teď spíše špatné, co se týče posledních zápasů. Meerschaert je určitě lepší postojář.  Soupeř je hodně dobrý zemař s černým páskem v BJJ, kde dokázal na zemi ukončit hodně soupeřů a myslím si, že ukončí i Meerschaerta. Takže za mě Herman.

135 lbs: Nathan Maness (11-1) vs. Johnny Munoz Jr. (10-0)

Munoz je hodně komplexní zápasník. Silově to vidím jako vyrovnaný zápas a celkem se mi líbí Munozova precizní práce na zemi. Pokud přežije první půlku zápasu, tak má velkou šanci Manesse hodit a na něco utáhnout. Zde to vidím 50/50, i když spíš věřím Manessovi.

135 lbs: Jamall Emmers (17-5) vs. Vincent Cachero (7-2)

Cachero vzal zápas na poslední chvíli. Jde z organizace LFA, což je takové “béčko” UFC. Hodně vyčkává a snaží se bojovat chytře, nabodovat. Má sice výhodu v tom, že byl v přípravě na zápas, ale tohle je podle mě soupeř na kterého nemá. Vyhraje Emmers.

135 lbs: Chris Gutierrez (15-3-1) vs. Cody Durden (11-2)

Celkem dobrý otvírák. Gutierrez má v UFC bilanci 3 – 1, když naposledy porazil Moralese. Je hodně aktivní. V postoji rozdá velký počet přesných úderů a umí parádně kopat a soupeře dost zpomalit a poškodit. Soupeř má sedm výher v řadě, z toho pětkrát vyhrál KO/TKO a skoro vše vyhrál v prvním kole. Nyní ho tedy čeká debut v UFC. Myslím si, že tohle může být parádní zápas a favorizuji Gutierezze.

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ