DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

185 lbs: Derek Brunson (20-7) vs. Edmen Shahbazyan (11-0)

Zápas, kde bude mladíček Edmen v roli outsidera. Shahbazyan je podle mého názoru jedna z nadějí a budoucností této divize, ale čeká ho těžký protivník. Derek je výborný a tvrdý postojář. Očekávám štípanou v postoji, ale myslím si, že pro mladého zápasníka bude Derek velké sousto. Za mě tedy Brunson .

125 lbs: Joanne Calderwood (14-4) vs. Jennifer Maia (17-6-1)

Zápas, který se vlastně uskuteční čirou náhodou poté, kdy oběma zápasnicím odpadla soupeřka, ať už kvůli koronaviru nebo zranění. Zápas, který asi může zamotat divizi v tom smyslu, že vítězka se může stát novou vyzyvatelkou. Calderwood je hodně nátlaková bojovnice s dobrou fyzičkou a četností úderů, v kombinaci s dobrým pohybem. Soupeřka má dobrý základ v thai boxu a BJJ, ale jako správná Brazilka umí skvěle bojovat na zemi. Kupodivu ve většině zápasů bojuje v postoji, což si myslím, že nebude správná cesta proti Calderwood. Můj tip Calderwood s tím, že v postoji ji bude schopná ukončit.

170 lbs: Vicente Luque (18-7-1) vs. Randy Brown (12-3)

Na tenhle zápas se hodně těším, protože jsem fanouškem Luqueho. Jeho styl je parádní, umí perfektně časovat údery, má dobrý pohyb v kombinacích a velkou sílu. Navíc má 7 výher z posledních 8 zápasů. Soupeř je dobrý boxer a má velkou sílu, umí dobře soupeře svazovat a vysilovat, ale myslím si, že zde to bude nad jeho síly a věřím ve výhru Luqueho.

155 lbs: Bobby Green (25-10-1) vs. Lando Vannata (11-4-2)

Vannata je spíše silový zápasník s ortodoxním postojem, který sází na precizní kombinace a sílu. Soupeř je kvalitní boxer a zároveň kvalitní bojovník BJJ a tím, jak je hodně všestranný věřím, že dokáže najít nějakou skulinu ve Vannatově obraně a na něco ho utáhnout.

185 lbs: Kevin Holland (17-5) vs. Trevin Giles (12-2)

Zde je to zápas, kde Holland vychází z kung fu, což je trošku nezvyklá věc, ale v postoji je dobrý a co se týče práce nohou, umí si skvěle připravit pohyb do kombinací a načasovat správně útok. Soupeř je spíše takový aktivní wrestler, což by Hollandovi mohlo dělat problémy, protože na jeho styl tohle sedět nebude. Ale vzhledem k výšce a dosahu věřím Hollandovi více. Za mě tedy Holland.

135 lbs: Frankie Saenz (12-6) vs. Jonathan Martinez (11-3)

Saenz je takový nevyrovnaný bojovník. Čtyři ze šesti zápasů prohrál. Je celkem přesný v úderech a má dobře naučené i nástupy na strhy, což se proti soupeři, který je v tomto ohledu hodně mizerný, bude určitě hodit. Dlouho nezápasil, ale myslím s,i že má všechny aspekty na své straně a vyhraje.

205 lbs: Ed Herman (24-14) vs. Gerald Meerschaert (31-13)

Zápas dvou zkušených borců, kteří to oba mají teď spíše špatné, co se týče posledních zápasů. Meerschaert je určitě lepší postojář.  Soupeř je hodně dobrý zemař s černým páskem v BJJ, kde dokázal na zemi ukončit hodně soupeřů a myslím si, že ukončí i Meerschaerta. Takže za mě Herman.

135 lbs: Nathan Maness (11-1) vs. Johnny Munoz Jr. (10-0)

Munoz je hodně komplexní zápasník. Silově to vidím jako vyrovnaný zápas a celkem se mi líbí Munozova precizní práce na zemi. Pokud přežije první půlku zápasu, tak má velkou šanci Manesse hodit a na něco utáhnout. Zde to vidím 50/50, i když spíš věřím Manessovi.

135 lbs: Jamall Emmers (17-5) vs. Vincent Cachero (7-2)

Cachero vzal zápas na poslední chvíli. Jde z organizace LFA, což je takové “béčko” UFC. Hodně vyčkává a snaží se bojovat chytře, nabodovat. Má sice výhodu v tom, že byl v přípravě na zápas, ale tohle je podle mě soupeř na kterého nemá. Vyhraje Emmers.

135 lbs: Chris Gutierrez (15-3-1) vs. Cody Durden (11-2)

Celkem dobrý otvírák. Gutierrez má v UFC bilanci 3 – 1, když naposledy porazil Moralese. Je hodně aktivní. V postoji rozdá velký počet přesných úderů a umí parádně kopat a soupeře dost zpomalit a poškodit. Soupeř má sedm výher v řadě, z toho pětkrát vyhrál KO/TKO a skoro vše vyhrál v prvním kole. Nyní ho tedy čeká debut v UFC. Myslím si, že tohle může být parádní zápas a favorizuji Gutierezze.

Zdroj: vlastní text


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ