DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Overeem vs. Sakai - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Overeem vs. Sakai – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Overeem vs. Sakai, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

265 lbs: Alistair Overeem (46-18) vs. Augusto Sakai (15-1-1)

Tohle bude pro Sakaie kvalitní prověrka, protože od příchodu do UFC to seká hlava nehlava. Ale myslím si, že Overeem bude nad jeho síly a zkušeně ho utahá na fýzu a v závěru zápasu ukončí.

205 lbs: Ovince St. Preux (24-14) vs. Alonzo Menifield (9-1)

Tohle bude zápas komplexního veterána Ovince, který už je podle mého ve 37 letech na konci kariéry. Ale určitě je to komplexní borec, který může kvalitně zápasit, jak v postoji tak na zemi. Jeho soupeř je klasický striker, který má z 9 zápasů 8 KO a myslím si, že bude schopný vyhrát.

170 lbs: Michel Pereira (23-11) vs. Zelim Imadaev (8-2)

Tento souboj ve welterové váze je souboj dvou zápasníků, kteří to v UFC mají negativně a moc se jim nedaří. Perreira naposled prohrál na KO se Sanchezem, na druhé straně Imadaev v UFC ještě nevyhrál a hrozí mu konec. Za mě favorit Perreira. Je přesnější v postoji, má dobrou obranu proti strhům a celkově disponuje i větší silou a komplexností.

145 lbs: Brian Kelleher (21-11) vs. Kevin Natividad (9-1)

Kelleher je celkem aktivním bojovníkem. Od začátku pandemie to má 2-1. Kelleher minulý zápas prohrál. Teď má soupeře, který debutuje v UFC a hned na hlavní kartě. Natividad má 5 výher v řadě. Velký rozdíl bude v rozpětí, protože tam bude mít Natividad jasně navrch. Jeho styl boje je založený na dobré práci se vzdálenosti a to Kelleherovi úplně sedět nebude. Věřím, že tento debut bude vítězný a vyhraje Natividad.

155 lbs: Thiago Moises (13-4) vs. Jalin Turner (9-5)

Moises je spíše wrestler a co ho zdobí v jeho zápasech, tak je to tvrdá brada a právě wrestling. Naopak soupeř je striker, který hodně úderů rozdá, ale také dost přijme. Oba to mají v UFC 2:2 a za mě těžký, vyrovnaný souboj. Tipuji, že Moises zvítězí.

185 lbs:  Andre Muniz (19-4) vs. Bartosz Fabiński (15-3)

Oba jsou dobří v pohybu. Fabinski je lepší a silovější wrestler. Brazilec je přesnější v úderech, má delší rozpětí a obrana proti strhům je kvalitní. Těžký fight na tip, ale věřím Brazilci, umí dobře pracovat se vzdálenosti a je kreativní v postoji.

125 lbs: Viviane Araujo (8-2) vs. Montana de la Rosa (11-5)

Rosa vyhrála poslední zápas nad Borelou. V postoji není vůbec dobrá, je spíše silová wrestlerka, která soupeřky svazuje a ničí u pletiva. Araujo je komplexní zápasnice s daleko lepším strikingem a věřím že dokáže Rosu přestřílet a jednoznačně vyhrát.

265 lbs: Marcos Rogerio de Lima (17-6-1) vs. Alexander Romanov (11-0)

Tak když jsem viděl ty zápasy Romanova, tak to je opravdu tank, který má v rukách KO údery a navíc umí soupeře i utáhnout na různá škrcení. Myslím si, že má dobře našlápnuto se prosadit v UFC.  Jeho soupeř je zkušený veterán. Bude mít lepší pohyb a zkušenosti, ale za mě to stačit nebude a Romanov vyhraje.

135 lbs: Cole Smith (7-1) vs. Hunter Azure (8-1)

Oba opatrní bojovníci, kteří nedělají úplně hezké zápasy. Za mě Azure favorit. Je přímočarý a je to lepší boxer. Soupeř spíše klinčuje a snaží se boj zkracovat a pracovat na pletivu. Azure bude lépe pracovat ze vzdálenosti a soupeře tzv. vypinká.

Zdroj: vlastní text

 

 


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ