DomůUFCUFC Fight Night: Overeem vs. Sakai - výsledky a bonusy turnaje

UFC Fight Night: Overeem vs. Sakai – výsledky a bonusy turnaje

V noci  ze soboty na neděli se v Las Vegas uskutečnil další turnaj největší světové organizace MMA. Hlavním zápasem byl souboj v těžké váze mezi legendárním Alistairem Overeemem a Augusto Sakaiem.

Embed from Getty Images

V poslední době UFC nepořádala turnaj, který by do jisté míry neovlivnila pandemie koronaviru, případně další problémy jednotlivých zápasníků. A nejinak tomu bylo i nyní. I když tentokrát dostala zápasová karta pořádně zabrat, vždyť na ní zůstalo pouze sedm zápasů.

Pozitivní testy na koronavirus nepustily do turnaje Brazilce Thiaga Moisese a Marcose Rogeria de Limu. Zdravotní problémy spojené se snižováním hmotnosti vyřadily Karol Rosu. Na poslední chvíli z turnaje odstoupil i Kevin Natividad, Toho se však naštěstí pro zápas s Brianem Kelleherem podařilo nahradit Rayem Rodriguezem.

Turnaj samotný se následně nesl v duchu rychlých ukončení. Brian Kelleher potřeboval jen 39 sekund na to, aby nasadil Rodriguezovi gilotinu a donutil ho odklepat. O chvíli déle potřeboval Andre Muniz, který porazil submisí armbarem v 1. kole Bartosze Fabinského. Michel Pereira si pak v souboji se Zelimem Imadaevem dělal se svým soupeřem co chtěl. V závěru 3. kola pak sudí souboj ukončil jako vítězství TKO pro Pereiru.

V obou hlavních zápasech večera zvítězila zkušenost nad dravostí. Ovince St. Preux si v zápase polotěžké váhy dlouho držel Alonza Menifielda od těla přesnými kopy a moc dobře věděl co dělá. Menifield je dynamický striker a pokud by se trefil, nemuselo by to dopadnout dobře. “OSP” ale moc dobře věděl co dělá. Soupeře si v prvním kole “zaměřoval” a ve druhém ho knokautoval, když jej trefil z ústupu tvrdým levým hákem.

V posledním zápase se představili borci těžké váhy Alistair Overeem a Augusto Sakai. Jedna z největších legend bojových sportů Overeem byl v zápase favoritem, ale Sakai, který měl na kontě pouze jednu prohru v profi MMA, určitě nebyl snadným soupeřem. Ale nebyl by to mazák “Reem”, kdyby nám nepředvedl, jak vypadá dobře připravená taktika v praxi.

V prvních dvou kolech se občas nechal zatlačit na pletivo, kde se zabalil a nechal Sakaie, ať si z něj na chvilku udělá boxovací pytel. Cíl byl jasný – dát soupeři prostor, ať se co nejvíce vysílí. Sakai byl aktivnější, ale jeho údery nenechávaly na Overeemovi prakticky žádné stopy. “Reem” se pohyboval úsporně, zbytečně se nevysiloval, trefoval daleko méně, zato byl v úderech přesnější a tvrdší.

První polovina třetího kola se nesla v navlas stejném duchu, ale v druhé půlce kola Overeem přidal pod kotel a změnil taktiku – snažil se dostat souboj na zem. To se mu podařilo. Na zemi soupeře zasypával tvrdými údery. Sakai si poradil, ale i tak slušně inkasoval.

Ve čtvrtém kole už bylo zcela zřejmé, že Sakaiovi rychle ubývají síly. Z jeho strany se výrazně snížila frekvence i síla úderů. I tak se mu však podařilo Overeema trefit pravým loktem a způsobit mu krvavé zranění na hlavě. To však bylo z jeho strany v tomto kole vše. Overeem skvělým wrestlingem dostal soupeře na zem, kde si hledal prostor pro svůj GnP. Začíná demolice v podání “Reema”. Sakai se brání velice chabě. Sice kolo přežil, ale jeho obličej vypadá, jako by se srazil s kamionem.

Do pátého kola Overeem nastoupil s jasnou taktikou – dostat Sakaie na zem a pokračovat tam, kde skončil ve čtvrtém kole. A trvalo to jen chvíli. Další Overeemům poraz, brutální lokty na hlavu Sakaie a sudí Herb Dean zápas ukončil.

Výsledky turnaje UFC Fight Night: Overeem vs. Sakai

Main Event:
265 lbs: Alistair Overeem porazil Augusta Sakaie TKO v 5. kole, 0:26

Co-Main Event:
205 lbs: Ovince St. Preux porazil Alonza Menifielda KO ve 2. kole, 4:07

Main Card:
170 lbs: Michel Pereira porazil Zelima Imadaeva submisí ve 3. kole, 4:39
185 lbs: Andre Muniz porazil Bartosze Fabinského submisí v 1. kole, 2:34
145 lbs: Brian Kelleher porazil Raye Rodrigueze submisí v 1. kole, 0:39
125 lbs: Viviane Araujo porazila Montanu De La Rosu jednomyslným rozhodnutím (2x 30-27, 29-28)
135 lbs: Hunter Azure porazil Cola Smithe jednomyslným rozhodnutím (3x 29-28)

Bonusy

  • Výkon večera – Ovince St. Preux
  • Výkon večera – Michel Pereira
  • Výkon večera – Andre Muniz
  • Výkon večera – Brian Kelleher

Každý z těchto zápasníků získal bonus ve výši $ 50,000.

Zdroj: UFC | MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ