DomůUFCUFC 253: Adesanya vs. Costa - výsledky turnaje

UFC 253: Adesanya vs. Costa – výsledky turnaje

Galavečer UFC 253, který v noci ze soboty na neděli proběhl ve Spojených arabských emirátech nám přinesl odpověď na otázku, kdo bude šampionem polotěžké, respektive střední váhy UFC.

Embed from Getty Images

V předkole turnaje s pořadovým číslem 253, který proběhl na “Fight Island” v Abú Dhabí, zažil svůj debut v UFC slovenský zápasník Ludovít Klein. A je potřeba říci, že to byl debut úspěšný a po čertech podařený. Klein vstoupil do utkání proti Shanu Youngovi bez jakýchkoli známek zbytečného respektu nebo nervozity a od začátku byl lepší. Kombinoval kopy s údery a soupeři to působilo evidentní problémy. V závěru jedné z těchto kombinací švihl Klein levou nohou a přesný high kick dopadl na Youngovu hlavu. Young byl evidentně otřesený. Klein neponechal nic náhodě, přiskočil a zasadil svému soupeři ještě pravý a levý hák. Po těchto úderech se Young skácel k zemi. Klein zápas zakončil bombou z postoje na hlavu ležícího soupeře. Konec utkání. Lajošův debut trval 76 vteřin.

Hlavní pozornost fanoušků na celém světě se však upínala k titulovým zápasům, které turnaj nabídl.

V zápase o uvolněný titul polotěžké váhy se utkali Dominick Reyes a Jan Blachowicz. První kolo bylo oboustranně velice opatrné a vyjma několika low kicků a kopů na trup toho moc nenabídlo. Do druhého kola vstoupil aktivněji Reyes, který se snažil pouštět se se svým soupeřem do boxerských přestřelek. A to neměl dělat. Blachowicz byl v přestřelkách přesnější a při jedné z nich se mu podařilo Reyese zasáhnout a zlomit mu nos. Reyes byl otřesený a Blachowicz toho dokázal využít. Vyvinul na Reyese tlak a znovu jej tvrdě zasáhnul. Reyes šel k zemi, Blachowicz ho následoval. Přidal několik kladiv a sudí zápas ukončil. Zrodil se nový šampion polotěžké váhy UFC.

V hlavním zápase večera si to rozdali Israel Adesanya a Paulo Costa. Adesanya bojoval velice chytře a byl od začátku lepší. Costa působil sebevědomě, dělal si legrácky, ale to bylo z jeho strany prakticky vše. Adesanya vsadil na kopy a byla to dobrá taktika. Brazilec se prakticky nedostal do zápasu.

Ve druhém kole Israel přidal a Costa se nestačil divit. Adesanya kombinoval kopy a údery a byl mnohem lepší v pohybu. Jeden z high kicků Costu viditelně rozhodil. Snažil se jít do boxerské přestřelky, ale Adesanya jej zasáhnul z kontru a Brazilský zápasník skončil na zemi. “The Last Stylebender” se do něj pustil a sudímu nezbývalo nic jiného, než souboj ukončit. Israel Adesanya uhájil titul šampiona střední váhy i svou neporazitelnost.

Výsledky turnaje UFC 253: Adesanya vs. Costa

Main Event

185 lbs: Israel Adesanya (20-0) porazil Paula Costu (13-1) TKO ve 2. kole, 3:59

Co-Main Event

205 lbs:  Jan Blachowicz (27-8) porazil Dominicka Reyese (12-2) TKO ve 2. kole, 4:36

Main Card

125 lbs: Brandon Royval (12-4) porazil Kai Karu-France (21-9) submisí ve 2. kole, 0:48
135 lbs: Ketlen Vieira (11-1) porazila Sijaru Eubanks (6-5) jednomyslným rozhodnutím (3x 29-28)
145 lbs: Hakeem Dawodu (12-1-1) porazil Zubairu Tukhugova (19-5-1) nejednomyslným rozhodnutím (30-27, 29-28, 28-29)

Prelims

155 lbs: Brad Riddell (9-1) porazil Alexe da Silvu (21-3) jednomyslným rozhodnutím (3x 29-28)
170 lbs: Jake Matthews (17-4) porazil Diega Sancheze (30-13) jednomyslným rozhodnutím (3x 30-26)
145 lbs: Ludovít Klein (17-2) porazil Shana Younga (13-5) KO v 1. kole, 1:16
205 lbs: William Knight (9-1) porazil Aleksu Camura (6-1) jednomyslným rozhodnutím (29-28, 30-27, 30-27)

Early Prelims

265 lbs: Juan Espino (10-1) porazil Jeffa Hughese (10-4) submisí v 1. kole, 3:48
205 lbs: Danilo Marques (10-2) porazil Khadise Ibragimova (8-4) jednomyslným rozhodnutím (29-28, 29-28, 30-27)

Zdroj: UFC | MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ