DomůSázení na MMAUFC on ESPN 12: Poirier vs. Hooker - Tipy podle Marka Berga

UFC on ESPN 12: Poirier vs. Hooker – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC on ESPN 12: Poirier vs. Hooker, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

155 lbs: Dustin Poirier (25-6, 1 N/C) vs. Dan Hooker (20-8)

Tady to bude zápas dvou kvalitních boxerů, kteří umí zápasit ve vysokém tempu. Hooker má v ruce obrovský granát. Poirer je spíš lepší v četnosti úderů a hlavně zvládá i kvalitně přechod na zem a následný boj na zemi, což vidím jako výhodu. Tady, kdyby mu to v postoji nesedělo, může měnit taktiku. Oproti tomu Hooker se na zem hnát nebude. Za mě Poirer vyhraje.

170 lbs: Mike Perry (13-6) vs. Mickey Gall (6-2)

Perry je blázen s velkou dynamikou a stylem, který musí bavit každého. V postoji je kreativní a tvrdý. Nejspíš to bude chtít uhrát na super fyzičku a obrovský tlak v postoji. Soupeř je hodně kvalitní zápasník, který má vysoké zápasové IQ a půjde po nějaké submisi a bude čekat na chybu. Víc věřím Perrymu, ale lehké to mít nebude.

265 lbs: Gian Villante (17-11) vs. Maurice Green (8-4)

Villante má v ruce obrovskou ránu a celkem hodně zkušeností, ale to je vše co od něho můžete čekat. Já si nepamatuji, že by mě ohromil v nějakém svém zápase. Má fýzu tak na jedno kolo. Za mě buď soupeře ukončí v prvním kole nebo to je nudný zápas. Soupeř naposledy prohrál na armbar s Oleinikem, což není ostuda. Jinak zápas to byl slušný. Je určitě lepší postojář než Villante a měl by mít i lepší fyzičku. Má obrovský dosah a výšku. Za mě bych vsadil na Greena.

185 lbs: Brendan Allen (14-3) vs. Kyle Daukaus (9-0)

Daukas nastupuje na poslední chvíli. Vzal zápas týden před turnajem. Má bilanci 9:0. Je poměrně mladý, a pokud takhle pojede dále, něco by mohl dokázat. Oba jsou hodně dobří v ukončování submisemi a přechodu na zem. Očekávám zde parádní grapplingový zápas, kde více věřím Allenovi. Měl delší čas na přípravu a hlavně v UFC už zápasil. Soupeř jde do premiéry v UFC a vzal zápas na poslední chvíli, což je velká nevýhoda. Za mě Allen.

265 lbs: Philipe Lins (14-4) vs. Tanner Boser (17-6-1)

Lins nedávno hodně těsně prohrál v zápase s Arlovskim, kde si myslím, že nebyl o nic horší. Má kvalitní postoj a snaží se vždy účelně používat i kopy. Mimo jiné má blackbelt v BJJ. Co může být problém je jít takhle rychle do dalšího zápasu. Soupeř hodně spoléhá na bodové rozhodčí, kde se snaží chytře bodovat kola. Nemá úplně KO úder. Spíš sází na množství úderů a na těžkou váhu. Má super kardio a dobrou takedown defense. Vidím cestu skrz víceúčelovost a věřím Linsovi, že zvítězí.

155 lbs: Luis Pena (8-2) vs. Khama Worthy (15-6)

Pena vyhrál 4 z posledních 6 zápasů. Má větší dosah i výšku a dobrou fýzu. Je to spíš zdrženlivý typ zápasníka co čeká na chyby. Soupeř je mašina na KO a hodně tvrdý v postoji: Za mě Worthy zvítězí.

115 lbs: Kay Hansen (6-3) vs. Jinh Yu Frey (9-4)

Frey je bývalá šampionka Invicty a má za sebou i titulový zápas v Rizinu. Je hodně trpělivá a zápasí hodně hlavou. Má skvělé kardio a tvrdý box. Soupeřka je hodně mladá, ale není špatná. Je to hodně kreativní a komplexní MMA bojovnice, ale podle mě je tohle pro ni velké sousto. Můj názor je, že 20letá bojovnice nemůže mít takovou sílu, jako bojovnice ve 35 letech. Nejsem zastáncem podobných zápasů. Vyhraje Frey.

145 lbs: Jordan Griffin (18-7) vs. Youssef Zalal (8-2)

Těžký zápas. Oba mají podobný styl, založený na fyzičce, dynamice a dobrém postoji. Hodně snesou. Tady víc věřím Zalalovi. Je kreativnější a hodně v zápase mění tempo. Je i lepší v boji u pletiva. Můj tip je Zalal.

Zápasy Takashi Sato vs. Jason Witt a Sean Woodson vs. Julian Erosa netipovány. Byly přidány na zápasovou kartu na poslední chvíli.

Zdroj: vlastní text

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ