DomůUFCAnthony Smith: Jiří Procházka na návrat moc spěchá. Prvním vyzyvatelem Jamahala Hilla...

Anthony Smith: Jiří Procházka na návrat moc spěchá. Prvním vyzyvatelem Jamahala Hilla budu já!

Anthony Smith je přesvědčený o tom, že to nejspíše on sám bude prvním vyzyvatelem, nového šampiona polotěžké váhy UFC, Jamahala Hilla.

Hill tento měsíc získal uvolněný pás v polotěžké váze, když jednomyslně porazil na body Glovera Teixeiru. To se stalo na turnaji UFC 283, po kterém se ihned vyrojily otázky, kdo bude Hillovým soupeřem při jeho první obhajobě mistrovského pásu.

Sám Hill, po vítězství nad Teixeirou, uvedl, že by se rád utkal s Jiřím Procházkou, který se musel pásu vzdát po vážném zranění ramene. Procházka ostatně s tímto scénářem také počítá. Avšak rozhodující bude, jak dlouho se bude léčit zranění českého exšampiona a také, jak dlouho bude chtít sama UFC čekat.

Hill i Procházka se shodli na tom, že nejlepším termínem by byl červenec nebo srpen, ale Procházka zatím nemůže poskytnout žádné záruky ohledně svého zdraví. Hill chce počkat, ovšem nejpozději do konce dubna chce mít jasno.

Smith nevidí letní termín zápasu mezi Hillem a Procházkou příliš nadějně a domnívá se, že pokud se mu v březnu, kdy se má utkat s dosud neoznámeným soupeřem, podaří zvítězit, mohl by si tím zajistit šanci na titulový zápas.

“Glover je mimo hru, protože ukončil kariéru, (Aleksandar) Rakic je stále zraněný, nevím, co se děje s Janem (Blachowiczem) a (Magomedem) Ankalaevem,” řekl Smith v podcastu “Believe You Me”, který moderoval Michael Bisping. “Kdybych měl hádat, a budu velmi upřímný, myslím, že to nakonec budu já, kdo vyzve jako první Jamahala Hilla. Jiří v pořadu Ariela (Helwaniho) řekl, že potřebuje ještě nějaký čas, že chce, aby se jeho tělo dalo do pořádku. Jamahal odpověděl, že chce na Jiřího počkat, ale že potřebuje odpověď do dubna. Chce prostě znát odpověď na otázku: ‘Půjdeš do toho, nebo ne?’ Takže si myslím, že já do té doby budu zápasit, a zároveň nevím, jestli bude Jiří připravený. Myslím, že na to moc spěchá.”

“Myslím, že je optimista, ale kvůli němu doufám, že bude moci bojovat, protože si myslím, že si to zaslouží. O titul nikdy nepřišel. Ale rád bych viděl Jamahala stát proti sobě. A pokud to nebude Jirka, tak si myslím, že další zápas s ním budu mít já. Myslím, že bych byl další na řadě.”

Případný duel Smith vs. Hill by byl výjimečný tím, že oba bojovníci jsou přáteli a v poslední době i tréninkovými partnery. Smith se na několik dní připojil k Hillovu týmu v rámci jeho přípravy na zápas s Teixeirou a vytvořilo se mezi nimi docela silné pouto.

Oba borci však vědí, že byznys je byznys, a myšlenka, že by se mohli utkat, jim nevadí.

“Ať se děje cokoli, musím ještě minimálně jednou bojovat, takže je skoro těžké teď vůbec myslet na titul, protože mám před sebou další úkol. Ale on to ví a jeho tým to ví a i jeho manažer ví, že ten pás chci stejně tak moc, jako ho chtěl získat on, a přesně ví, co to znamená. Každý, kdo se k němu někdy přiblížil nebo o něj už jednou bojoval nebo se k němu blíží, ví, jaké to je, když hoříte touhou. Není to žádné tajemství. On ví přesně, jak se cítím,” dodal Smith.

Zdroj: MMA Junkie | Believe You Me podcast with Michael Bisping

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ