DomůUFCUFC 295: Pekelný levý hák! Alex Pereira poráží Jiřího Procházku a stává...

UFC 295: Pekelný levý hák! Alex Pereira poráží Jiřího Procházku a stává se šampionem polotěžké váhy!

Alex Pereira se zapsal do historie UFC, když na UFC 295 ukončil Jiřího Procházku a získal mistrovský pás v polotěžké váze.

V zápase, který uzavíral galavečer UFC 295 v Madison Square Garden v New Yorku, dokázal bývalý šampion střední váhy Alex Pereira (9-2) vybojovat titul v polotěžké váze, když ve druhém kole ukončil Jiřího Procházku (29-4-1)

Průběh zápasu

První kolo

Procházka na chvíli mění guard. Low kicky na obou stranách. Poklidný začátek. Oba bojovníci jsou lehcí na nohou. Levý Pereirův jab na tělo. Pěkný hák v podání Procházky. Série Pereirových low kicků dělá Procházkovi problémy. Tohle musí Jiří cítit.

Jiří pokulhává! Snaží se o takedowny, ale bez úspěchu. Český bojovník se snaží zvýšit tempo. Chce zápas ukončit. Zasadil pěkný jab, ale inkasoval tvrdý low kick. Následuje klinč, ve kterém se  Pereira pokouší o gilotinu. Procházka tento pokus lehce ustál. A podařilo se mu dostat na Pereiru na zem. Dvě minuty do konce prvního kola.

“BJP” si hledá místo k úderu, ale Poatan mu dobře blokuje ruce. Zbývá minuta. Procházka se snaží svého soupeře zasahovat údery. Brazilec se však dobře brání. Nenechá se nijak ohrozit. Na samém konci kola se Alex dostává zpět na nohy. Působí unaveně. Další tvrdý hák v podání Procházky.

Druhé kolo

Pereira se od začátku druhého kola zaměřil na low kicky. Procházka je opatrný. Pěkná kombinace v podání Brazilce. Jiří se vyhýbá low kicku. “BJP” se zdá svěžejší a stále tlačí. Dobrý úder a následný kop na tělo od Pereiry. Náš bojovník však odpověděl prudkou palbou! Brazilce přitlačil na pletivo a zasáhl ho řadou úderů. Pereira v problémech! Nicméně přežil. A naopak zasáhl Procházku několika low kicky, po kterých musel český válečník změnit guard.

Jiří drží soupeře v klinči, snaží se o takedown, ale Pereira dobře brání. Tempo boje trochu polevilo. Procházka po pěkné kombinaci trefuje Pereiru crossem. 

Jiří začal hodně tlačit na pilu, ale Poatan palbu opětoval. Podařilo se mu vykrýt Procházův úder pravačkou a sám zaútočil krátkým pravým hákem, který následně doprovodil svým pověstným levým hákem. Procházka je otřesený a jde do kolen. Následuje série Pereirovým loktů na hlavu. Jiří jde na zem a rozhodčí zápas přerušuje.

I když se na první pohled mohlo zdát, že sudí zápas ukončil předčasně, Jiří následně v rozhovoru přiznal, že rozhodnutí Marca Goddarda bylo správné, protože ztratil vědomí.

Zdroj: UFC


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ