DomůUFCLegendární "King Mo" Lawal: Zdravý Jiří Procházka je tím bojovníkem, který může...

Legendární “King Mo” Lawal: Zdravý Jiří Procházka je tím bojovníkem, který může porazit Jona Jonese

Jiří Procházka, bývalý šampion polotěžké váhy UFC, vyčkává na svůj návrat do akce poté, co ho z titulové odvety proti Gloveru Teixeirovi vyřadilo vážné zranění ramene.

Exšampion věří, že pás, současnému králi polotěžké váhy, Jamahalu Hillovi vezme ještě letos, a to nejpozději v létě.

I když se Jirka Procházka titulu kvůli zranění sám vzdal, mnozí v něm vidí stále právoplatného šampiona. A jeho starý rival, legendární Muhammed “King Mo” Lawal, jde dokonce ještě dále, když v rozhovoru s Chaelem Sonnenem říká, že Procházka by mohl být tím, kdo porazí “neporazitelného” Jona Jonese.

“Upřímně si myslím, že zdravý Jirka má styl boje, kterým může porazit Jona Jonese. Myslím, že Jon Jones je skvělý bojovník, pravděpodobně jeden z nejlepších všech dob, a abyste porazili někoho tak technického, musíte mu to hodně znepříjemnit. Nesmíte přistoupit na jeho hru. Musíte s ním bojovat, jako by šlo o tříminutový souboj dvou tvrďáků. Jiří bojuje ve vysokém tempu. Je bezohledný. Nesnaží se vás přechytračit. Chce vás porazit.”

“Myslím, že právě tento styl by mohl Jonu Jonesovi dělat problémy. Neříkám, že Jiří stoprocentně vyhraje, ale je to styl, se kterým by měl Jon Jones v polotěžké váze velké problémy.”

Jon Jones na začátku roku 2020 uvolnil titul v polotěžké váze. V tom samém roce do UFC, jako uragán, vletěl Jiří Procházka, který si excelentně poradil s bývalými titulovými vyzyvateli Volkanem Oezdemirem a Dominickem Reyesem, které oba tvrdě knokautoval. V loňském roce se pak v titulovém zápase utkal s Gloverem Teixeirou, kterého dokázal porazit na submisi, přestože se pro něj zápas nevyvíjel příliš dobře.

“Vidíte co Jiří dokázal, když přišel do UFC,” řekl Lawal. “Prostě byl sebevědomý, měl ruce dole, měl dobrou bradu, měl skvělou kondičku. Vidět ho, jak neodklepal Teixeirovi, bylo úžasné.”

Na závěr je potřeba říci, že “King Mo” Lawal nemluví do větru. Moc dobře totiž ví, co v Jiřím Procházkovi dřímá. V minulosti se s ním dvakrát utkal. V roce 2015 jej porazil KO. A je tak posledním, komu se Jirku podařilo porazit. Procházka mu pak v roce 2019, v jejich druhém vzájemném souboji, porážku oplatil, když vyhrál TKO v 1. kole.

Zdroj: MMA Junkie

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ