DomůUFCLegendární "King Mo" Lawal: Zdravý Jiří Procházka je tím bojovníkem, který může...

Legendární “King Mo” Lawal: Zdravý Jiří Procházka je tím bojovníkem, který může porazit Jona Jonese

Jiří Procházka, bývalý šampion polotěžké váhy UFC, vyčkává na svůj návrat do akce poté, co ho z titulové odvety proti Gloveru Teixeirovi vyřadilo vážné zranění ramene.

Exšampion věří, že pás, současnému králi polotěžké váhy, Jamahalu Hillovi vezme ještě letos, a to nejpozději v létě.

I když se Jirka Procházka titulu kvůli zranění sám vzdal, mnozí v něm vidí stále právoplatného šampiona. A jeho starý rival, legendární Muhammed “King Mo” Lawal, jde dokonce ještě dále, když v rozhovoru s Chaelem Sonnenem říká, že Procházka by mohl být tím, kdo porazí “neporazitelného” Jona Jonese.

“Upřímně si myslím, že zdravý Jirka má styl boje, kterým může porazit Jona Jonese. Myslím, že Jon Jones je skvělý bojovník, pravděpodobně jeden z nejlepších všech dob, a abyste porazili někoho tak technického, musíte mu to hodně znepříjemnit. Nesmíte přistoupit na jeho hru. Musíte s ním bojovat, jako by šlo o tříminutový souboj dvou tvrďáků. Jiří bojuje ve vysokém tempu. Je bezohledný. Nesnaží se vás přechytračit. Chce vás porazit.”

“Myslím, že právě tento styl by mohl Jonu Jonesovi dělat problémy. Neříkám, že Jiří stoprocentně vyhraje, ale je to styl, se kterým by měl Jon Jones v polotěžké váze velké problémy.”

Jon Jones na začátku roku 2020 uvolnil titul v polotěžké váze. V tom samém roce do UFC, jako uragán, vletěl Jiří Procházka, který si excelentně poradil s bývalými titulovými vyzyvateli Volkanem Oezdemirem a Dominickem Reyesem, které oba tvrdě knokautoval. V loňském roce se pak v titulovém zápase utkal s Gloverem Teixeirou, kterého dokázal porazit na submisi, přestože se pro něj zápas nevyvíjel příliš dobře.

“Vidíte co Jiří dokázal, když přišel do UFC,” řekl Lawal. “Prostě byl sebevědomý, měl ruce dole, měl dobrou bradu, měl skvělou kondičku. Vidět ho, jak neodklepal Teixeirovi, bylo úžasné.”

Na závěr je potřeba říci, že “King Mo” Lawal nemluví do větru. Moc dobře totiž ví, co v Jiřím Procházkovi dřímá. V minulosti se s ním dvakrát utkal. V roce 2015 jej porazil KO. A je tak posledním, komu se Jirku podařilo porazit. Procházka mu pak v roce 2019, v jejich druhém vzájemném souboji, porážku oplatil, když vyhrál TKO v 1. kole.

Zdroj: MMA Junkie


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ