DomůUFCBas Rutten: Gaethje může být tím, kdo jako první porazí Khabiba

Bas Rutten: Gaethje může být tím, kdo jako první porazí Khabiba

Bývalý šampion těžké váhy organizace UFC Bas Rutten je přesvědčený o tom, že Justin Gaethje disponuje schopnostmi, díky kterým může porazit Khabiba Nurmagomedova.

Foto: MMA Imports

V zápase večera turnaje UFC 254, který se uskuteční 24. října v Abú Dhabí, dojde k velice očekávanému souboji mezi Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a Justinem Gaethjem (22-2).

Bývalý šampion těžké váhy UFC Bas Rutten poskytl zajímavý rozhovor pro Submission Radio, ve kterém vysvětlil, proč si myslí, že právě “The Highlight” může být prvním bojovníkem, který porazí Khabiba.

“Myslím si, že Gaethje může být tím, kdo porazí Khabiba. Podle mě je Justin opravdu skvělým wrestlerem a díky tomu bude schopný bránit takedowny.”

“Způsob, jakým Gaethje bojoval s Fergusonem byl úchvatný. Měl jsem o Tonyho strach. V jednu chvíli třásl hlavou a já si myslel, jestli nedošlo k poškození mozku. Vím, že Justin má vynikající kondici. Myslel jsem, že Ferguson bude na Gaethjeho celou dobu vyvíjet tlak, ale Gaethje s tím neměl žádný problém.”

“Khabib se utká s někým, kdo má nevyčerpatelnou zásobárnu energie a obrovské srdce bojovníka. I když bude Gaethje unavený, je schopný předvést něco úžasného. Má výborné low kicky, dobrou obranu proti strhům a kdo ví, co ještě. A je také možné, že to bude právě Justin, kdo se bude pokoušet o porazy.”

Podle Ruttena by Gaethjeho zápasová strategie měla být založena na těchto čtyřech bodech: kondice, obrana proti strhům, vytváření tlaku a low kicky.

“Myslím si, že Gaethjeho low kicky můžou taky udělat své. Na jeho místě bych jimi ale šetřil hlavně na začátku zápasu, protože by tam mohlo být riziko Khabibových strhů. “

“Domnívám se, že pokud bude Justin stále vyvíjet tlak, Khabib se unaví. V té chvíli by měly nastoupit low kicky. To může být ve třetím nebo čtvrtém kole. Nurmagomedov nikdy nebojoval s někým takovým. Gaethje jednoduše vyvíjí po celý zápas tlak, je strašně silný a má vynikající kondici. Je to těžký soupeř pro každého.”

Zdroj: Submission Radio

Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ