DomůUFCBas Rutten: Gaethje může být tím, kdo jako první porazí Khabiba

Bas Rutten: Gaethje může být tím, kdo jako první porazí Khabiba

Bývalý šampion těžké váhy organizace UFC Bas Rutten je přesvědčený o tom, že Justin Gaethje disponuje schopnostmi, díky kterým může porazit Khabiba Nurmagomedova.

Foto: MMA Imports

V zápase večera turnaje UFC 254, který se uskuteční 24. října v Abú Dhabí, dojde k velice očekávanému souboji mezi Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a Justinem Gaethjem (22-2).

Bývalý šampion těžké váhy UFC Bas Rutten poskytl zajímavý rozhovor pro Submission Radio, ve kterém vysvětlil, proč si myslí, že právě “The Highlight” může být prvním bojovníkem, který porazí Khabiba.

“Myslím si, že Gaethje může být tím, kdo porazí Khabiba. Podle mě je Justin opravdu skvělým wrestlerem a díky tomu bude schopný bránit takedowny.”

“Způsob, jakým Gaethje bojoval s Fergusonem byl úchvatný. Měl jsem o Tonyho strach. V jednu chvíli třásl hlavou a já si myslel, jestli nedošlo k poškození mozku. Vím, že Justin má vynikající kondici. Myslel jsem, že Ferguson bude na Gaethjeho celou dobu vyvíjet tlak, ale Gaethje s tím neměl žádný problém.”

“Khabib se utká s někým, kdo má nevyčerpatelnou zásobárnu energie a obrovské srdce bojovníka. I když bude Gaethje unavený, je schopný předvést něco úžasného. Má výborné low kicky, dobrou obranu proti strhům a kdo ví, co ještě. A je také možné, že to bude právě Justin, kdo se bude pokoušet o porazy.”

Podle Ruttena by Gaethjeho zápasová strategie měla být založena na těchto čtyřech bodech: kondice, obrana proti strhům, vytváření tlaku a low kicky.

“Myslím si, že Gaethjeho low kicky můžou taky udělat své. Na jeho místě bych jimi ale šetřil hlavně na začátku zápasu, protože by tam mohlo být riziko Khabibových strhů. “

“Domnívám se, že pokud bude Justin stále vyvíjet tlak, Khabib se unaví. V té chvíli by měly nastoupit low kicky. To může být ve třetím nebo čtvrtém kole. Nurmagomedov nikdy nebojoval s někým takovým. Gaethje jednoduše vyvíjí po celý zápas tlak, je strašně silný a má vynikající kondici. Je to těžký soupeř pro každého.”

Zdroj: Submission Radio

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ