DomůUFC"Ben neuměl bojovat a přesto jsem si myslel, že se stane šampionem"...

“Ben neuměl bojovat a přesto jsem si myslel, že se stane šampionem” – Daniel Cormier o kariéře Bena Askrena v MMA

Daniel Cormier si v programu novináře Ariela Helwaniho – Ariel Helwani’s MMA Show, vzal pod drobnohled kariéru Bena Askrena v MMA.

Embed from Getty Images

Ben Askren se po ukončení zápasnické kariéry začal věnovat smíšeným bojovým uměním. Během své 10leté MMA kariéry se stal šampionem organizací ONE Championship a Bellator. V roce 2018 přišel do UFC, jako neporažený bojovník, který se v té době mohl pyšnit bilancí 18-0-1.

“Funky” v největší světové organizaci MMA debutoval v březnu loňského roku, na turnaji UFC 235. Jeho soupeřem byl Robbie Lawler. 35letý Askren, po velmi těžkém úvodu zápasu, nakonec bývalého šampiona weltrové váhy porazil submisí.


Daniel Cormier připustil, že po Askrenově vítězství nad Lawlerem se obával toho, že se jeho kolega skutečně stane šampiónem weltrové váhy UFC, aniž by měl ponětí o tom, jak bojovat.

“Mám rád Bena, je to wrestler jako já. Byl okamžik, kdy jsem se obával toho, že se Ben stane šampionem UFC. Byl neporažený ve ONE Championship a Bellatoru. Přišel do UFC a porazil Lawlera. Tehdy jsem si řekl, páni, ten kluk se stane šampionem a přitom nemá páru o tom, jak bojovat v MMA.”

” Ben se nikdy ani nepokoušel naučit se bojovat jako zápasník MMA. Mohl se stát šampionem. Mám ho rád, ale řeknu vám, mohl se stát šampionem, i když neuměl bojovat.”

Ve svém druhém souboji v UFC se bývalý olympionik utkal s Jorge Masvidalem. “Gamebred” potřeboval pouhých pět vteřin na to, aby Askrena knokautoval fenomenálním létajícím kolenem a vzal mu tím naději, že by se mohl stát neporaženým šampionem i v UFC.

Už za tři měsíce po porážce od Masvidala se Ben utkal s Demianem Maiou. Brazilský zápasník porazil Askrena ve třetím kole submisí a připravil mu druhou porážku v jeho kariéře. Nedlouho poté “Funky” ukončil kariéru v MMA.

Zdroj: Ariel Helwani’s MMA Show | MMA Mania

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ