DomůUFCConor McGregor je prostě mašina na peníze. Pět minut v oktagonu, zlomená...

Conor McGregor je prostě mašina na peníze. Pět minut v oktagonu, zlomená noha a miliony na účtu!

Když je na zápasové kartě nějakého turnaje UFC jméno Conora McGregora, můžete se vsadit, že peníze potečou proudem. Nejinak tomu bylo i během turnaje UFC 264, kde se Conor McGregor utkal s Dustinem Poirierem.

Zdroj: Andrius Petrucenia, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Conor McGregor strávil v oktagonu pět minut, prohrál a navíc si zlomil nohu. To však nic nezměnilo na tom, že na jeho účtu přistál pěkný balík peněz.

Galavečer UFC 264 skončil pro organizaci velkým úspěchem. Podle jejího šéfa Dany Whita zaplnilo T-Mobil Arénu v Las Vegas 20 062 diváků, kteří za vstupenky utratili přibližně 16,7 milionu dolarů, což je druhá nejvyšší tržba v historii UFC. Kromě toho se podařilo prodat také 1,8 milionu pay-per-view (PPV), což je také druhý nejlepší výsledek v historii organizace.

Tato čísla znamenají, že si McGregor a Poirier dost možná vydělali velké peníze. Skutečná čísla se bohužel nedozvíme, protože Nevadská státní atletická komise (NSAC) v loňském roce rozhodla, že se již nebudou zveřejňovat odměny bojovníků.

Zahraniční portál MMA Salaries si proto dal tu práci a na základě předchozích zápasových smluv a aktuálních trendů nastínil, na kolik si oba bojovníci pravděpodobně přišli.

Novináři z MMA Salaries předpokládají, že Conor McGregor si na turnaji UFC 264 vydělal něco málo přes 23 milionů dolarů, zatímco Dustin Poirier dostal více než 5 milionů dolarů.

Základní plat Conora McGregora se odhaduje přibližně na 5 milionů dolarů, zatímco Poirierův na 1,5 milionu dolarů. Zbytek celkového výdělku obou bojovníků tvoří podíl z prodaných PPV. Ani jeden z nich pravděpodobně nedostal bonus za vítězství a ani žádný další zápasový bonus, který Dana White vždy rozdává po turnaji.

McGregor pak ještě navíc dostane 11 000 dolarů ze sponzorských peněz a Poirier z těchto peněz dostane 21 000 dolarů.

Zdroj: MMA Salaries | Fan Sided


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ