DomůUFCConor McGregor je prostě mašina na peníze. Pět minut v oktagonu, zlomená...

Conor McGregor je prostě mašina na peníze. Pět minut v oktagonu, zlomená noha a miliony na účtu!

Když je na zápasové kartě nějakého turnaje UFC jméno Conora McGregora, můžete se vsadit, že peníze potečou proudem. Nejinak tomu bylo i během turnaje UFC 264, kde se Conor McGregor utkal s Dustinem Poirierem.

Zdroj: Andrius Petrucenia, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Conor McGregor strávil v oktagonu pět minut, prohrál a navíc si zlomil nohu. To však nic nezměnilo na tom, že na jeho účtu přistál pěkný balík peněz.

Galavečer UFC 264 skončil pro organizaci velkým úspěchem. Podle jejího šéfa Dany Whita zaplnilo T-Mobil Arénu v Las Vegas 20 062 diváků, kteří za vstupenky utratili přibližně 16,7 milionu dolarů, což je druhá nejvyšší tržba v historii UFC. Kromě toho se podařilo prodat také 1,8 milionu pay-per-view (PPV), což je také druhý nejlepší výsledek v historii organizace.

Tato čísla znamenají, že si McGregor a Poirier dost možná vydělali velké peníze. Skutečná čísla se bohužel nedozvíme, protože Nevadská státní atletická komise (NSAC) v loňském roce rozhodla, že se již nebudou zveřejňovat odměny bojovníků.

Zahraniční portál MMA Salaries si proto dal tu práci a na základě předchozích zápasových smluv a aktuálních trendů nastínil, na kolik si oba bojovníci pravděpodobně přišli.

Novináři z MMA Salaries předpokládají, že Conor McGregor si na turnaji UFC 264 vydělal něco málo přes 23 milionů dolarů, zatímco Dustin Poirier dostal více než 5 milionů dolarů.

Základní plat Conora McGregora se odhaduje přibližně na 5 milionů dolarů, zatímco Poirierův na 1,5 milionu dolarů. Zbytek celkového výdělku obou bojovníků tvoří podíl z prodaných PPV. Ani jeden z nich pravděpodobně nedostal bonus za vítězství a ani žádný další zápasový bonus, který Dana White vždy rozdává po turnaji.

McGregor pak ještě navíc dostane 11 000 dolarů ze sponzorských peněz a Poirier z těchto peněz dostane 21 000 dolarů.

Zdroj: MMA Salaries | Fan Sided

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ