DomůUFCGlover Teixeira: Věděl jsem, že to bude Jiří. Sledoval jsem jeho zápasy...

Glover Teixeira: Věděl jsem, že to bude Jiří. Sledoval jsem jeho zápasy a psychicky se na něj připravoval

V loňském roce, téměř dvacet let po svém profesionálním debutu, se Glover Teixeira vyšplhal na samotný vrchol MMA a získal mistrovský pás UFC v polotěžké váze. Na UFC 267 Brazilec sesadil z trůnu Jana Blachowicze, když ho ve druhém kole porazil na submisi.

Dvaačtyřicetiletý bojovník bude, 7. května v hlavním zápase galavečera UFC 274 v Rio de Janeiru, poprvé obhajovat titul šampiona, když zkříží rukavice s Jiřím Procházkou.

“Jsem velmi nadšený,” řekl Glover v rozhovoru pro BT Sport. “Řekl jsem, že by bylo dobré se v květnu vrátit a obhájit pás. Pak jsem se dozvěděl, že se v květnu bude konat galavečer v Brazílii, takže už jsem si byl jistý, že tam budu bojovat. A to se také stalo. Jsem velmi nadšený.”

Stane se Jiří Procházka prvním česko-slovenským šampionem UFC? >>>
Bude Martin Buday při svém debutu v oktagonu UFC úspěšný? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – “Pirát” nebo Patrik Kincl? >>>

“Vracím se do Ria, kde jsem dlouhá léta trénoval. Než jsem se dostal do UFC, bojoval jsem také v Riu de Janeiru a teď se tam vracím jako šampion. Je to skvělé.”

Jiří Procházka, který je o třináct let mladší, vyhrál posledních dvanáct zápasů, z toho jedenáct knokautem. V roce 2020 debutoval v UFC v bláznivém zápase, ve kterém tvrdě knokautoval Volkana Oezdemira. O rok později v divokém souboji brutálně zničil Dominicka Reyese, čímž si otevřel cestu k titulovému zápasu.

“Věděl jsem, že to bude Jiří,” řekl Teixeira. “Sledoval jsem jeho zápasy a psychicky se na něj připravoval. Takže jsem rád, že je to on.”

“Je to velmi dobrý bojovník. Je velmi nebezpečný, protože se hodně pohybuje a rozdává spoustu různých úderů. Musím k tomuto zápasu přistoupit chytře a odvést dobrou práci. Musím být sám sebou.”

“Zkušenosti jsou výhodou. To nemůžete popřít. Jeho výhodou je určitě mládí, dynamika, ale… To, co oni dělají teď, jsem už dělal i já. Takže teď musím bojovat chytře a dělat svou práci.”

Na papíře vypadá brazilsko-český souboj jako konfrontace mezi zemařem a postojářem. A přesně tak k tomuto duelu Glover přistupuje.

“Jak jsem řekl, musím k tomu přistupovat chytře, musím trénovat chytře. Musím tam jít a… Není to žádné velké tajemství. Viděli jste moje zápasy. Všichni vědí, co tam budu dělat.”

Zdroj: YouTube BT Sport


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ