DomůUFCGlover Teixeira: Věděl jsem, že to bude Jiří. Sledoval jsem jeho zápasy...

Glover Teixeira: Věděl jsem, že to bude Jiří. Sledoval jsem jeho zápasy a psychicky se na něj připravoval

V loňském roce, téměř dvacet let po svém profesionálním debutu, se Glover Teixeira vyšplhal na samotný vrchol MMA a získal mistrovský pás UFC v polotěžké váze. Na UFC 267 Brazilec sesadil z trůnu Jana Blachowicze, když ho ve druhém kole porazil na submisi.

Dvaačtyřicetiletý bojovník bude, 7. května v hlavním zápase galavečera UFC 274 v Rio de Janeiru, poprvé obhajovat titul šampiona, když zkříží rukavice s Jiřím Procházkou.

“Jsem velmi nadšený,” řekl Glover v rozhovoru pro BT Sport. “Řekl jsem, že by bylo dobré se v květnu vrátit a obhájit pás. Pak jsem se dozvěděl, že se v květnu bude konat galavečer v Brazílii, takže už jsem si byl jistý, že tam budu bojovat. A to se také stalo. Jsem velmi nadšený.”

Stane se Jiří Procházka prvním česko-slovenským šampionem UFC? >>>
Bude Martin Buday při svém debutu v oktagonu UFC úspěšný? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – “Pirát” nebo Patrik Kincl? >>>

“Vracím se do Ria, kde jsem dlouhá léta trénoval. Než jsem se dostal do UFC, bojoval jsem také v Riu de Janeiru a teď se tam vracím jako šampion. Je to skvělé.”

Jiří Procházka, který je o třináct let mladší, vyhrál posledních dvanáct zápasů, z toho jedenáct knokautem. V roce 2020 debutoval v UFC v bláznivém zápase, ve kterém tvrdě knokautoval Volkana Oezdemira. O rok později v divokém souboji brutálně zničil Dominicka Reyese, čímž si otevřel cestu k titulovému zápasu.

“Věděl jsem, že to bude Jiří,” řekl Teixeira. “Sledoval jsem jeho zápasy a psychicky se na něj připravoval. Takže jsem rád, že je to on.”

“Je to velmi dobrý bojovník. Je velmi nebezpečný, protože se hodně pohybuje a rozdává spoustu různých úderů. Musím k tomuto zápasu přistoupit chytře a odvést dobrou práci. Musím být sám sebou.”

“Zkušenosti jsou výhodou. To nemůžete popřít. Jeho výhodou je určitě mládí, dynamika, ale… To, co oni dělají teď, jsem už dělal i já. Takže teď musím bojovat chytře a dělat svou práci.”

Na papíře vypadá brazilsko-český souboj jako konfrontace mezi zemařem a postojářem. A přesně tak k tomuto duelu Glover přistupuje.

“Jak jsem řekl, musím k tomu přistupovat chytře, musím trénovat chytře. Musím tam jít a… Není to žádné velké tajemství. Viděli jste moje zápasy. Všichni vědí, co tam budu dělat.”

Zdroj: YouTube BT Sport

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ