DomůCZ/SK MMAHotovo! Viktor Pešta končí v OKTAGONU a míří do americké PFL

Hotovo! Viktor Pešta končí v OKTAGONU a míří do americké PFL

Viktor Pešta je jeden z mála Čechů, kteří se dostali do největší organizace světa UFC. V ní absolvoval pět zápasů. Naposledy bojoval pod křídly organizace OKTAGON MMA, kterou nyní opouští.

Viktor Pešta se loni v září, na turnaji OKTAGON 28, stal šampionem polotěžké váhy, když porazil Stephana Pütze. Měl v organizaci pokračovat, dokonce byl oznámený i jeho odvetný zápas s německým bojovníkem, jenže se objevil problém, a to pravděpodobně v komunikaci mezi týmem Viktora Pešty a OKTAGONEM. Pešta tvrdil, že o odvetném souboji nevěděl a taky prohlásil, že nemá podepsanou novou smlouvu.

Stane se Jiří Procházka prvním česko-slovenským šampionem UFC? >>>
Bude Martin Buday při svém debutu v oktagonu UFC úspěšný? >>>
Vsaď si na MMA a získej bonus 150 Kč >>>
Kdo se stane šampionem střední váhy OKTAGONU – “Pirát” nebo Patrik Kincl? >>>

Nedávno se pak objevila spekulace, že Pešta by mohl na domácí scéně skončit a odejít do zahraničí. A to se také nyní stalo. Viktor sice obdržel nabídku od OKTAGONU, ale rozhodl se ji nepřijmout. Míří totiž do americké organizace Professional Fighters League (PFL). Její nová sezóna startuje již na přelomu dubna a května a v sázce bude boj o milion amerických dolarů, které čekají na vítěze.

Americká organizace PFL funguje turnajovým způsobem. Přes utkání ve skupinách a následné semifinálové vyřazovací zápasy se bojovníci dostanou až do finále, ve kterém se bojuje o jeden milion amerických dolarů.

„Nabídku na smlouvu zvažoval dlouhé měsíce, ve všem jsme mu vyšli vstříc, ale nakonec se rozhodl pro PFL,“ potvrdil odchod šampiona polotěžké divize promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný. Titul polotěžké váhy je tak volný a uvidíme, kdo se chytí příležitosti o něj zabojovat.

Zdroj: Fight Club News


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ