DomůUFCIsrael Adesanya si je jistý vítězstvím: Whittakera zdemoluji! Nemůže se mnou zůstávat...

Israel Adesanya si je jistý vítězstvím: Whittakera zdemoluji! Nemůže se mnou zůstávat v postoji a bude se mě bát i na zemi

Už jen pár dní zbývá do turnaje UFC 271, kterému vévodí hlavní zápas Adesanya vs. Whittaker 2. V souboji nepůjde o nic menšího, než o pás šampiona střední váhy.

Když se spolu v roce 2019 oba borci utkali poprvé, byla situace jiná. Whittaker byl šampionem a Adesanya vyzyvatelem. Od jejich prvního střetu je však všechno jinak a střední váze vládne neomylným způsobem „The Last Stylebender“.

Robert Whittaker si bude chtít vzít zpátky to, oč jej Adesanya připravil. Prohru svaluje na své ego, přičemž dodává, že dnes je již jiným bojovníkem. Podaří se mu tentokrát zvítězit?

Adesanya o tom pochybuje. O svých pocitech se rozpovídal v rozhovoru pro média.

„Posledně jsem říkal, že se chová, jakoby byl někým jiným a také jsem říkal, že není sám sebou. Lidé pořád říkali, jaký je to dobrý chlap, ale věřte mi, že není.”

Whittaker se vrátil do boje o titul díky vítězstvím nad Darrenem Tillem, Jaredem Cannonierem a naposledy Kelvinem Gastelumem.

Adesanya mezitím na body porazil Yoela Romera a via TKO ukončil Paula Costu. Poté si odskočil do polotěžké váhy, kde chtěl získat druhý pás. Proti byl však Jan Blachowicz, který mu připravil jeho první porážku v MMA. Následně se vrátil do střední váhy druhou výhrou nad Marvinem Vettorim.

Whittaker se mimo jiné nechal slyšet, že právě Jan Blachowicz mu ukázal recept na Israelovy slabiny.

Na toto vyjádření Adesanya ve zmíněném rozhovoru také reagoval.

“Moje předpověď je, že Whittakera zdemoluji,” řekl Adesanya. “Nemůže se mnou zůstávat v postoji, takže vím, že se bude snažit přenést souboj na zem. Slyšel jsem ho, že říká: „Jan ukázal, jak porazit Adesanyu.“ Potřebuje si však napsat svůj vlastní plán. Pokud chce kopírovat cizí práci, tak ať to zkusí. I minule to zkoušel a dopadlo to pro něj fantasticky,“ dodal šampion ironicky.

Zároveň nemá Adesanya strach ani z potenciálního souboje na zemi. „Ani posledně se mnou nezápasil na zemi, doopravdy nepocítil mou sílu. Takže jakmile jí ucítí, znovu to jím otřese, stejně jako tomu bylo posledně.“

Vezme si Whittaker zpátky pás šampiona nebo bude Adesanya dále vládnout střední váze?

Odpověď na tuto otázku dostaneme již 12. února.

Zdroj: MMA Junkie


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ