DomůCZ/SK MMAIvan Buchinger: Kozmu uškrtím a pak vyzvu Vémolu!

Ivan Buchinger: Kozmu uškrtím a pak vyzvu Vémolu!

Ivan Buchinger je právem považován za jednu z legend domácí scény. Získal tituly v M-1, Cage Warriors, bojoval s Conorem McGregorem a v současnosti je držitelem mistrovských pásů ve dvou váhových kategoriích organizace OKTAGON MMA.

Zdroj: OKTAGON MMA

Ale jak se říká – s jídlem roste chuť a “Buki” bude v prosinci bojovat o titul ve veltrové váze proti Davidu Kozmovi. Je na soupeře připraven, i když ví, že Kozma bude podstatně těžší.

“Do zápasu půjdu s maximálně 78-79 kg, Kozma bude podle mě o 8-9 kg těžší,” předpovídá Ivan Buchinger v rozhovoru pro sport.sk. “Já jsem mnohem techničtější a zkušenější, on je těžší. Je to 50 na 50.”

Oba bojovníci jsou poměrně komplexní a jejich nejsilnější zbraní je boj na zemi. “Jsem techničtější a předpokládám, že ho chytím na nějaké škrcení. Pravdou je, že ho nejspíš neknokautuji. A musím si dávat pozor, aby netrefil on mě,” prohlásil pětatřicetiletý slovenský bojovník.

A to není vše. Ivan Buchinger by si troufl i na čtvrtý pás! Ve střední váze by rád přijal titulovou výzvu proti Karlosi Vémolovi. “Terminátor” je však momentálně zraněný a nad jeho budoucností visí otazník. Kvůli jinému soupeři by však “Buki” do střední váhy nepřešel.

“Nechci předbíhat, ale pokud získám třetí pás, určitě chci bojovat o čtvrtý. Ale pouze proti Vémolovi, nikomu jinému. Pokud už opravdu nebude bojovat, do střední váhy nepůjdu.”

Buchinger je i s přibývajícími lety stále velice kvalitním bojovníkem. Z posledních osmi zápasů vyhrál sedm. Od začátku roku 2018 prohrál pouze zápas o titul organizace KSW se skvělým Salahdinem Parnassem. Jak “Buki” přiznal v nedávném příspěvku na Instagramu, nabídku od UFC by neodmítl.

“Může to přijít, pokud obhájím titul v pérové váze proti silnému soupeři a posunu se ve světovém žebříčku. Protože pokud přijde nabídka z UFC, tak jedině pro pérovou váhu. Ale už se k tomu nijak neupínám.”

Je také přesvědčen, že by mohl získat několik skalpů v UFC. “Určitě ne proti někomu z první desítky, ale i tak bych pár lidí ještě zničil.”

Zdroj: Šport | MMA Fanatik


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ