DomůUFCJamahal Hill chce Jiřího Procházku, na kterého si věří: Viděl jsem v...

Jamahal Hill chce Jiřího Procházku, na kterého si věří: Viděl jsem v jeho soubojích určité mezery

Jamahal Hill se po vítězství nad Thiagem Santosem, v hlavním zápase turnaje UFC Vegas 59, nevzdává naděje, že by jeho příští zápas mohl být zápasem o titul.

“Sweet Dreams” Hill už několikrát hovořil o zápase se současným šampionem divize Jiřím Procházkou a ze své touhy po tomto zápase nepolevuje. Proti ovšem budou Glover Teixeira, Jan Blachowicz nebo Magomed Ankalaev, kteří také stojí v řadě na titulovou šanci v polotěžké váze a aktuálně mají lepší výchozí pozici než Hill.

“V minulosti jsme viděli, že bojovníci mohou získat titulovou šanci rychleji. Koneckonců, takhle získal titul i Jiří. Přeskočil bojovníky v žebříčku a získal pás. A podívejme se také na střední váhu, kde se Alex Pereira utká s Israelem Adesanyou. Tohle není skok? Všichni ostatní jsou předběhnuti,” prohlásil Hill.

Příklad Pereiry se mu v tomto ohledu jistě hodil, ale je třeba mít na paměti několik skutečností. Adesanya střední váhu do značné míry vyčistil. V její špičce není nikdo, koho by aktuální šampion neporazil. A souboj s Pereirou se bude velmi dobře propagovat, protože Pereira Adesanyu v kickboxu dvakrát porazil.

Co se týče Hilla, je to bezesporu velmi dobrý bojovník, který své soupeře dokáže knokautovat, ale jeho zápas se Santosem ukázal, že má ještě na čem pracovat.

Z absolutní špičky polotěžké váhy se Jamahal dosud utkal pouze s výše zmíněným Santosem. Vezměme však v úvahu to, že Thiagovi je 38 let a od operace kolena, kterou podstoupil po zápase s Jonem Jonesem, už jeho výkonnost není taková, jaká bývala. Z posledních šesti zápasů jich prohrál rovnou pět.

“Cítím, že se stylově pro zápas s Jiřím fenomenálně hodím,” pokračuje Hill. “Podle mě by to byl ideální zápas. A myslím, že by se to velmi dobře promovalo.”

Jamahal v podstatě nedělá nic špatného, ale šance, že by se hned vrhl do boje o titul, nejsou velké. S největší pravděpodobností bude muset ještě alespoň jednou zvítězit, aby se o něm dalo vážně uvažovat.

Hill si na Procházku věří

“Podle mého názoru prokázal Procházka proti Teixeirovi velkou odolnost a houževnatost. Ukázal skvělou atletiku, sílu, vytrvalost a fyzické schopnosti. Jen jsem v jeho stylu viděl několik mezer, z kterých mohu těžit. Využít věci, které dělám dobře a které by mu mohly způsobit problémy.”

“Například to, jak přijímá čisté údery. Když ho někdo čistě zasáhne, zpomalí a chvíli zůstane stát. Jenže já neútočím jen jedním úderem. Sázím jich rovnou několik za sebou. A nemyslím si, že je na to připraven,” řekl Hill sebevědomě.

Své schopnosti a slova bude moci prokázat v dalším zápase, ale jak už bylo řečeno, na titulový souboj by to zatím stačit nemělo.

Zdroj: MMA Fighting | MMA Fanatik

Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ