DomůOstatníBývalý šampion UFC Cain Velasquez obviněn z pokusu o vraždu! Chtěl se...

Bývalý šampion UFC Cain Velasquez obviněn z pokusu o vraždu! Chtěl se pomstít pedofilovi

Bývalý šampion UFC v těžké váze Cain Velasquez čelí, po svém pondělním zatčení za údajnou střelbu v kalifornském San Jose, šesti obviněním a policie ve středu zveřejnila prohlášení k případu.

V trestním oznámení vrchního soudu okresu Santa Clara, je Velasquez obviněn z pokusu o vraždu (jeden případ), střelby na motorové vozidlo nebo letadlo (jeden případ), útoku střelnou zbraní (tři případy), útoku smrtící zbraní (tři případy), úmyslné střelby z vozidla (jeden případ) a nošení nabité střelné zbraně s úmyslem spáchat trestný čin (jeden případ).

Pokud bude Velasquez shledán vinným z pokusu o vraždu, hrozí mu podle kalifornského trestního zákoníku minimálně 20 let až doživotí. Pokud bude shledán vinným v dalších bodech obžaloby, hrozí mu další tresty.

Devětatřicetiletý Velasquez byl ve středu odpoledne obžalován. Podle amerických médií nebyla stanovena žádná kauce a byly vydány tři příkazy k ochraně svědků. Další soudní slyšení je naplánováno na 23. března.

Velasquez byl zatčen v pondělí poté, co údajně postřelil muže, zatímco jeho původním cílem byl jiný muž, obviněný z obtěžování nezletilého člena rodiny Caina Velasqueze. K jednotlivým případům obtěžování došlo možná až stokrát. Ačkoli se podrobnosti objevovaly prostřednictvím médií, policejní oddělení v San Jose až do středy nezveřejnilo žádné informace nad rámec původního oznámení o incidentu a zatčení.

Policejní zpráva předložená detektivem Joelem Martinezem potvrdila, že 43letý Henry Goularte byl nedávno obviněn z obtěžování “blízkého příbuzného” Velasqueze a minulý pátek propuštěn z vězení. Velasquez zaměstnával Patricii Goularteovou, Henryho matku, jako vychovatelku.

Martinez uvedl, že podle vyšetřování policie dorazila v 15:14 na místo střelby, která se údajně odehrála na více místech. Když policie dorazila na místo, spatřila vůz Chevy Silverado. Ve vozidle byly tři osoby, včetně Patricie Goularteové, Henryho Goularteho a muže zraněného střelbou, Paula Bendera, který byl převezen do nedaleké nemocnice.

Policejní vyšetřování ukázalo, že Velasquez před zraky svědků narazil svým vozem Ford F250 do boku vozu Silverado. Poté se vydal k Silveradu a vypálil dva výstřely, z nichž jeden zasáhl Bendera do ruky. Na místě činu bylo nalezeno celkem pět nábojnic. Velasquez byl později policií identifikován jako střelec.

Velasquez byl zatčen a v jeho vozidle byla nalezena poloautomatická pistole ráže 40. Ve vozidle byly nalezeny dvě nábojnice a střelivo.

“Smutnou tragédií je, že se pan Velasquez rozhodl vzít zákon do vlastních rukou a ohrozil tak veřejnost a všechny v autě,” uvedl okresní prokurátor Santa Clary Jeff Rosen. “Tento násilný čin také způsobuje další bolest a utrpení jeho rodině.”

Poté, co vyšel najevo Velasquezův motiv jeho údajného jednání, se na jeho podporu na sociálních sítích postavila celá řada bojovníků a osobností z komunity MMA, přičemž hashtag #FreeCain (OsvoboďteKaina) nabývá na síle.

Cain Velasquez se stáhl ze soutěží MMA po prohře knokautem s nynějším šampionem těžké váhy UFC Francisem Ngannouem v únoru 2019. Později se v letech 2019-2020 věnoval profesionálnímu wrestlingu pod křídly organizace WWE. Naposledy spolupracoval s mexickou wrestlingovou organizací Lucha Libre AAA Worldwide.

Zdroj: MMA Junkie

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ