Sobota, 26 listopadu, 2022
DomůUFCJan Blachowicz o svém návratu do oktagonu: Soupeře už mám a zápas...

Jan Blachowicz o svém návratu do oktagonu: Soupeře už mám a zápas nebude dříve než v březnu. Bude tím soupeřem Rakic?

Během rozhovoru s polskými médii Jan Blachowicz prozradil, že jeho další zápas v oktagonu UFC se uskuteční nejdříve v březnu příštího roku. Ujistil také, že jeho nadcházejícím soupeřem nebude Anthony Smith.

Zdroj: UFC

Anthony Smith (MMA 36-16) obdržel nabídku na zápas s Blachowiczem jen několik hodin po sobotním turnaji UFC 267 v Abú Dhabí. Bojovníkovi se tato myšlenka zalíbila a vyjádřil přání utkat se s Polákem. Blachowicz však jeho nadšení rychle utlumil, když v jednom z rozhovorů prozradil:

„Nebudu bojovat dříve než v březnu a už mám soupeře. Není to Anthony Smith.“

Jan Blachowicz (28-9) samozřejmě neprozradil jméno soupeře, ale podělil se o plán, jak získat zpět mistrovský pás, o který jej připravil Glover Teixeira:

„Dvě povedená utkání a dostanu titulový zápas. Zabere mi to tak rok a půl.“

Kdo by tedy mohl být oním záhadným Blachowiczovým soupeřem? Jisté je, že to nebude Anthony Smith a ani Glover Teixeira, se kterým Polák prohrál minulý týden. S největší pravděpodobností to nebude ani Jiří Procházka, protože ten by měl jít o titul s Teixeirou. V první pětce polotěžké váhy jsou pak už jen dvě jména: Aleksandar Rakic a Thiago Santos. Zápas se Santosem by polskému bojovníkovi prakticky nic nepřinesl. Snad jen velké riziko, že kdyby prohrál s „pětkou“ žebříčku, tak by se mohl pořádně propadnout v rankingu.

Asi největší smysl tak dává Blachowiczův souboj s Rakicem. Tomu by odpovídala i Blachowiczova slova o dvou povedených zápasech. Za předpokladu, že by Rakice porazil, je možné, že by se utkal, v onom druhém zápase, s poraženým ze zápasu Teixeira vs. Procházka. V případě, že by zvítězil, stál by před titulovou šancí. Přesně tak, jak řekl v rozhovoru pro polská média.

Samozřejmě to jsou jen spekulace. O tom, jak se bude dále vyvíjet situace v polotěžké váze UFC, rozhoduje Dana White a jeho matchmakeři. Bude tedy nesmírně zajímavé sledovat, co si pro nás připraví.

Zdroj: MMA Rocks

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
80SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ