DomůUFCJan Blachowicz: Nyní mě lidé konečně respektují. Jsem opravdovým šampionem!

Jan Blachowicz: Nyní mě lidé konečně respektují. Jsem opravdovým šampionem!

Jan Blachowicz, šampion UFC v polotěžké váze, se v posledních měsících soustředil výhradně na sobotní konfrontaci s Gloverem Teixeirou, která bude vrcholem galavečera UFC 267 v Abú Dhabí.

Zdroj: UFC

To však neznamená, že by současný šampion neměl v hlavě další potenciální soupeře. V nedávném rozhovoru pro média se “Těšínský princ” rozpovídal o možné odvetě se šampionem střední váhy Israelem Adesanyou.

“Jasně, proč ne? Pokud by však chtěl odvetu v polotěžké váze, musel by se vrátit a vyhrát 2-3 zápasy proti soupeřům z první desítky. Pak by se se mnou mohl utkat.”

“Má všechno pro to, aby byl úspěšný v polotěžké váze, ale uvidíme, jestli se sem vrátí nebo ne. Ale ano, má všechny předpoklady být tady úspěšný.”

Blachowicz a Adesanya, který usiloval o druhý pás šampiona, se spolu utkali v březnu na turnaji UFC 259. Polák Nigerijce porazil jednomyslným rozhodnutím, způsobil mu tak první porážku v jeho kariéře a poslal ho zpět do střední váhy.

“Nebyl jsem schopen ho knokautovat, protože byl rychlý, kluzký a dobře se vyhýbal hlavou. Proto ho nebylo možné knokautovat.”

“Byla to pro mě skvělá zkušenost, protože jsem absolvoval pět kol se skvělým kickboxerem. Všichni říkali, že s ním nedokážu bojovat ve stoje, ale já jsem světu ukázal, že to dokážu. A myslím, že můj postoj byl o něco lepší, takže to dopadlo dobře. Po třech kolech jsem ho dostal na zem a věděl jsem, že je můj.”

“Na zemi jsem si s ním už jen hrál. Udělal jsem, co jsem musel. Vyhrál jsem zápas a myslím, že mi lidé projevili respekt. Dostal jsem pak spoustu zpráv, takže si myslím, že jsem teď respektovaný. Také jiní bojovníci mi posílali zprávy, že jsem pro ně inspirací. Vždyť víte, jaká byla moje kariéra. Prohrál jsem několik zápasů a teď jsem šampion. Porazil jsem člověka jako je Izzy, takže mě teď lidé respektují a berou mě jako skutečného šampiona.”

Kompletní zápasová karta turnaje UFC 267.

Zdroj: BT Sport


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ