Jessica Andrade porazila Katlyn Chookagian a stala se první ženou v UFC, která dokázala zvítězit ve třech různých vahách

Jessica Andrade se po dvou porážkách v řadě úspěšně vrátila do oktagonu UFC, když v zápase muší váhy porazila TKO Katlyn Chookagian. Stala se tak první ženou v historii UFC, která dokázala vyhrát zápas ve třech různých váhových kategoriích.

Embed from Getty Images

Katlyn Chookagian (14-4), jednička muší váhy, byla v zápase proti Jessice Andrade (21-8) větší a měla delší rozpětí paží. Tyto přednosti však dokázala Andrade eliminovat svou silou a agresivitou.

Brazilce se podařilo dostat Chookagian několikrát na zem, avšak “Blonde Fighter” se vždy podařilo vstát. Když Andrade viděla, že se jí na zemi moc nedaří, rozhodla se v postoji zkracovat vzdálenost a zasazovala své protivnici tvrdé údery. Tato taktika slavila úspěch na konci prvního kola, kdy se Andrade podařilo tvrdě zasáhnout Chookagian pod žebra. Američanka se s bolestivou grimasou na obličeji chytla za břicho a jasně tím ukázala soupeřce, kam mají směřovat její další údery.

Andrade, vědoma si toho, že do konce kola zbývá pár sekund, se rozběhla a vrhla se na Chookagian. Zkusila létající koleno a pokračovala v úderech na trup soupeřky. Jedním z nich trefila opět přesně pod žebra a Chookagian se sesunula k zemi. Přišlo ještě pár ran a sudí zápas rychle ukončil.

Andrade si tak jasně řekla o titulový zápas v muší váze.

Pro Brazilku se jednalo o debut v muší váze. V předchozích zápasech bojovala ve slámové váze, kde prohrála s Weili Zhang a Rose Namajunas. Předtím dokázala porazit například Karolinu Kowalkiewicz, Tecii Torres nebo Claudiu Gadelhu.

Pro “Blonde Fighter” to byla druhá prohra v letošním roce. V únoru prohrála s Valentinou Shevchenko. O čtyři měsíce později pak porazila její sestru Antoninu.

Zdroj: UFC | Twitter UFC Arab

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCVideaZahraniční MMA