Joe Rogan: Propustil bych všechny rozhodčí

Po turnaji UFC 245 opět vzplály emoce, týkající se práce sudích. Jeden z významných komentátorů UFC Joe Rogan přemýšlí nad tím, jestli není čas na poměrně drastickou změnu, týkající se právě rozhodčích.

http://gty.im/869384308

Rogan ve svém podcastu přivítal Maxe Hollowaye a hovořili o práci sudích a principech bodování. Komentátor připomněl, že bodování vychází z principu bodování v boxu, ale plně odpovídá požadavkům MMA.

Podle Rogana není problém v principu bodování nebo v pravidlech. Tvrdí, že rozhodčí, kteří nikdy v oktagonu nezápasili, nikdy nebudou schopni poctivě a pravdivě posoudit zápas tak, aby se jeho průběh spravedlivě odrazil v jejich hodnocení. A právě tady podle něj vzniklo ono známé a pravdivé: “Nikdy nenechávej výsledek v rukách rozhodčích.”

Na závěr Joe navrhl i řešení, a to vcelku důrazně:

Víte co by měli udělat? Měli by je všechny vyhodit a najmout místo nich bývalé fightery. Když se na ně teď díváte, vidíte na nich, že vůbec nemají ponětí o tom, co se v kleci děje. Jen letmě vnímají průběh. A to je na této úrovni zcela nepřijatelné.

Není to poprvé, kdy se snesla velká kritika na práci rozhodčích. Nejednou je poměrně hlasitě kritizoval i šéf UFC Dana White.

Zdroj: Youtube Podcast Joe Rogan

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA