Kamaru Usman si tři týdny před turnajem UFC 268 zlomil ruku, přesto Covingtona porazil a obhájil svůj titul

Kamaru Usman prozradil, že do odvetného zápasu s Colbym Covingtonem nastoupil s poměrně vážným zraněním. „The Nigerian Nightmare“ tvrdí, že si zlomil pravou ruku tři týdny před titulovým zápasem s Colby Covingtonem.

Zdroj: UFC

Kamaru Usman, v jednom z nejtěžších zápasů své MMA kariéry, zvítězil jednomyslným rozhodnutím a během zápasu nedal ani jednou najevo, že není zdravotně zcela v pořádku.

Během nedávného rozhovoru pak prozradil, že si při sparingu s Justinem Gaethjem zlomil ruku.

„Zlomil jsem si ji před zápasem. Většina lidí to nevěděla,“ řekl Usman. „Zlomil jsem si ji tři týdny před zápasem a boxoval jsem s ní až v den zápasu. Až v zákulisí, když se rozcvičujete před zápasem. Celé tři týdny před zápasem s Covingtonem jsem neboxoval pravou rukou,“ dodal.

„Zlomil jsem si ji o hlavu Justina Gaethjeho,“ upřesnil Usman.

Čtyřiatřicetiletý bojovník už pětkrát obhájil pás UFC ve veltrové váze a zdá se, že mu docházejí soupeři.

Dalším v pořadí by mohl být Leon Edwards, který v oktagonu UFC nasbíral devět výher v řadě, nepočítáme-li březnový zápas s Belalem Muhammadem, který skončil no-contest. Angličan se měl na UFC 269 utkat s Jorgem Masvidalem, ale „Gamebred“ ze zápasu odstoupil kvůli zranění. „Rocky“ se rozhodl nepřijmout náhradního soupeře a nyní doufá, že dostane šanci nastoupit proti Usmanovi.

Zdá se, že úřadující šampion veltrové váhy se k myšlence odvety s Edwardsem, kterého v roce 2015 porazil na body, staví vlažně. Usman se totiž v poslední době nechal několikrát slyšet, že by rád vstoupil do boxerského ringu, kde by se chtěl utkat se šampionem Saulem „Canelo“ Alvarezem.

Zdroj: LowKick MMA

Sledujte nás také na našem FACEBOOKU, TWITTERU nebo INSTAGRAMU.

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ